Kanadalı yarış pilotu Antonie Bessette tarafından kurulan Felino markasının ilk modeli. Yani doğal olarak Kanadalı bir süper spor otomobil.

mr düzene sahip otomobilin, 6.2 litrelik GM kaynaklı v8 Corvette motoru 525 hp / 489 nm tork değerine sahip. Otomobilin şasisi dahil çoğu parçası karbon fiber. Bundan dolayı ağırlığı 1090 kg.

Vitesi isterseniz manuel olarak, isterseniz de sequential transmission (sıralı vites) vites olarak alabiliyorsunuz.

Otomobilin fotoğrafları genel olarak resmi fotoğraflar olduğu için hafif bir photoshop havası hakim, hatta ilk etapta böyle bir otomobil gerçekten var mı diye bile düşünebiliyorsunuz. çünkü sokaklarda çekilmiş fotoğrafları bir elin parmağını geçmeyecek durumda. ayrıca örnek olarak tvr gibi çirkin otomobilleri aşırı derecede çekici bulsam da kendisinin teknik verileri ve tamamen yarışçı bir kokpiti dışında hiçbir yönünü çekici bulamadım. özellikle çirkinlik abidesi bir otomobil olmuş. arkası venom isimle marvel karakterine falan benziyor.

yine de genç sayılabilecek bir yarış pilotunun mutlaka en büyük hayallerinden biri olacak ki, böyle bir işe kalkışmış, yarış ve supercar kafası ile buluştuğu mühendisler aracılığıyla ortaya petrolhead bir adamın tasarladığı, emek verdiği bir otomobil çıkmış. saygı duymak gerek. çoğu sürücü otomobilleri de bu tarz hayat hikayeleri ile ortaya çıkmaktadır.

kokpit görseli

araç görseli

araç görseli 2

araç görseli 3
tümünü gör
ilgili galeri