binek ve ticari araç yedek parçaları konusunda dünya çapındaki üreticilerden ve tedarikçilerden biridir. 1844 yılında kurulan aile işletmesi hiçbir konsorsiyuma bağlı değildir. 30.000 çeşit yedek parça üreten, yenileyen ve tedarik eden şirket 130'un üzerinde ülkede hizmet vermektedir. 69 ülkede bizzat kendi temsilcilikleriyle ya da ortaklar vasıtasıyla çalışmalarını yürüten firmanın türkiye'de de bir şubesi bulunmaktadır. 1.650 çalışanının %90'ının kalifiye eleman olması da ayrıca bir artı sağlıyor.
2016 yılı sosyal sorumluluk projesi kapsamında, sabiha gökçen mesleki ve anadolu lisesi’nin motor bölümündeki bir atölyesini kuran yedek parça üreticisidir.

bilstein group atelyesi olarak adlandırılan sınıfa iki adet çalışır durumda motor ve şanzıman ile febi, swag ve blue print markalarından oluşan amortisörden, yağ pompasına, devirdaimden, abs sensörüne olmak üzere 30’dan fazla farklı çeşitte yedek parça temin etmişler. böylece motor bölümü öğrencilerinin aldıkları eğitimi, pratik anlamda da uygulayabilecekleri bir ortam hazırlamışlar.

pek şükela bir hareket olmuş. zira teknik lisedeki öğrenciler her şeyi teoride öğreniyor fakat asıl yapmaları gereken şey motoru kurcalamak.
bir üst entry'de bahsettiğim sabiha gökçen mesleki ve anadolu lisesi’n motor atelyesi kurma projesini hayata geçirmiş şirkettir. açılışı gerçekleştirmişler, yani tohumları serpmişler, bundan sonra sadece genç yeteneklerin yetişmesini beklemek kalıyor.
açılıştan kareler de aşağıda mevcut:
foto - 1
foto - 2
foto - 3
foto - 4
foto - 5
ürettiği akülerin parasını hakettiğine inandığım akü markası. Yıllardır kendilerinden şaşmadım, bugüne kadar pişman olmadım. İnşallah bunlar gibi işini düzgün yapan yerli firma sayısı artar. mutlu aküye yazmıştım la ben bunu. Febi mebi bilmiyom. Entry Taşınıyosa yetkili bi abimiz taşısın bi zahmet
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri