mükemmel ötesi fayda sağlayan hede,
araçtaki sensörler yardımıyla gün ışığı şiddetini ölçerek kısa farları otomatik olarak devreye sokar.
arabaya bindiğinizde, karanlıkta, ne far düğmesini aramakla uğraşırsınız ne de farları açık unutarak akünün bitmesi derdini yaşarsınız.
alınız, aldırınız...
Daha çok akünün bitmemesi için faydalı olan teknolojidir.
Yoksa karanlık olunca o farı açmak bir çoğumuz için keyiftir, külfet değil.
Çok da elzem bulamadığım bir donanımdır. Hatta otomatik farlı arabada genelde manuel kullanırım
Gerçekten faydalı bir donanım açmayı ve kapamayı unutulan farların sonu denebilir.Ancak sürücülük hayatına far sensörlü başlayan birisi için bazen sorun olabiliyor Öyle ki geçenlerde aküsü biten bir abimize takviye öncesi farı da off konumuna getir dediğimde far açma kapamanın yerini bulamaması :) Kullanıcının araçtaki bir kumanda tuşunu hayatından çıkarmasının ve ayrıntıyı azaltmasının özetidir.Gülelim mi ağlayalım mı bilemedim
Özellikle otomobili benimsememiş insanlar için çok önemli teknoloji.
Gece yolculuk ederken yolda farları kapalı en az 1 araba görebilirsiniz, içinde de muhtemelen kadın veya yaşlı bir amca bulunur. İşte bu kişiler düşünerek üretilmiş bir teknoloji olduğunu düşünüyorum. Yoksa bizim gibi petrolhead adamlar o farı unutmaz.
Far sensoru olmasina ragmen hic otomatikde kullanmam. Hicbirseye karismayayim arac herseyi yaosin diyenler icin guzel bir ozellik.
en çok işime yaradığı zamanlar tünele girerkendir. malum, aydınlıktan karanlığa girerken gözlerin ortama alışmas biraz gecikiyor. işte bu sensör sayesinde farlar hemen otomatik olarak açılıyor ve söz konusu gecikme süresi biraz daha azalıyor.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri