falken’in spor otomobiller için geliştirdiği amiral gemisi segmentindeki lastiğidir.

dünya ile aynı anda türkiye’de satışa sunulan lastik, özellikle sürüş konforundan vazgeçmek istemeyen hız tutkunlarına daha fazla yol tutuşu ve sürüş keyfi sunuyor. aralarında almanya'nın nürburgring pisti gibi çok sayıda yarış pistinde uzun testlerden geçen azenis fk453 bünyesinde barındırdığı nur-spec teknolojisiyle gürültüyü minimuma indiriyor.

yeni sırt deseniyle daha fazla su tahliyesi sağlayan azenis fk453, sadece kuru zeminde değil, ıslak zeminde de iyi bir yol tutuşu sağlıyor. önceki jenerasyonlarına göre kuru zeminde %25, ıslak zeminde ise %30 daha fazla yol tutuşu performansına sahip.

yüksek silikalı dış lastik yüzeyi ile yüksek hızlarda da iyi bir direksiyon hakimiyet sağlayan azenis fk453, araç dengesini korumaya da yardımcı oluyor. dış lastik yüzeyinin genişlemesini engelleyen naylon içerikli iki özel katmanlı yapısı sayesinde yüksek hızlarda da konfordan ödün vermiyor. ayrıca yuvarlak şekilli dış omuz yüzeyi sayesinde de zemine uyguladığı basıncı optimize ediyor.
fren mesafeleri enfes, yol tutuşa katkısı çok iyi ancak çabuk biten lastik. aşınma sorunu çok fazla. iki yazdan fazla kullanabileni duymadım. pzero nero gt ile kafa kafaya performansa sahip.
Kuru zeminde %25 oldukça iddialı bir değermiş. Islak zemin için söylenen de aynı şekilde.

Gerçekten nasıl bir lastik olduğu konusunda merak uyandırdı bak şimdi.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri