Altıncı nesil bmw 3 serisinin sedan halinin kasa kodudur. Kendi içinde f31 f34 f35 f80 şeklinde dallara ayrılır. Bmw 320i ed modeli 1.6lt motordan aldığı 170hp güç ile çok tutulmuştur.
(bkz: Estoril blue) ve beyaz rengini sahil kesimlerinde, toplam fluence den fazla göreceğimiz modeldir.
Garip şekilde Renault Clio'dan daha çok gördüğüm otomobil. O kadar çok sattı ki yüzü eskidi.
Yıllar sonra günümüz kuş serisi gibi ele düşecek olan araçtır.
Böbrekler ile birleşen farlar hoşa gidilecek en güzel detay.
Bu kasa 3 serisi tasarım olarak e30 ve e46'dan sonra en güzel 3 serisidir. (tamamen subjektif)
Ancak bir çok yazarın da belirttiği gibi her yer f30 doldu ve bu durum aracın yüzünün eskimesine sebep oldu.

bmw bu kasada 335i dahil( şimdi adı 340i oldu galiba) açık diferansiyel kullanıyor. Ancak bunu elektronik sistem ile destekleyerek kilitli diferansiyel gibi çalışmasını sağlıyor. mesela sol teker koptu, sağda tutuş var. Normalde açık diferansiyelde olacak şey kopan tekere tüm gücün giderek o tekerin tutuş yakalayana kadar sarması. peki e-lsd dediğimiz sistem ne yapıyor kopan tekere fren uygulayarak diğer tekere de güç gitmesini sağlıyor. ancak bu sistemin şöyle bir problemi var: aşırı kaygan zeminde, karda vs. arkadan çeker araçla eğer mekanik diferansiyel varsa rahat rahat kaya kaya gidebileceğiniz yolları bununla gidemiyorsunuz. Kullanımda başka bir sürü farklılık da oluyor tabi ama bu en barizlerinden.
Bir torsen koymak çok zor çünkü 3 serisine. Değil mi bmw? Bunlar hep maliyetten ve malzemeden kısma. Sorsan segmentinde en iyi spor sedan, ama diferansiyel açık, frenle durduruyor patinajı.
aşağıdaki videoda 335i sahibi durumu özetlemiş.


Bu kadar eleştiriden sonra tekrar eklemek isterim ki gerçekten güzel bir tasarımı ve dengeli şasesi vardır bu aracın.
lsd vs. oped diff 335i
Bulunduğum şehirde beni zehirleyen Bmw modelidir beyaz renki cidden dağıtılmış kadar, kesinlikle harika bir araçtır benim için en güzel setup seçeneği 320i ed luxury line modelidir modelde kullanılar 1.6 benzinli ünite özel bir motordur ve sonradan gelen motorlara göre çok daha performanslıdır.
E90 modelindeki "kızılay dağıtıyor" etkisi bu kasada biraz fazla hissedildi. Ve evet yüzü gerçekten de eskidi, şimdi herkes yeni G20 kasasını bekliyor.
Çoğu kişinin aksine bence yüzü eskimeyen bmw modelidir.

Ne zaman bir estoril mavi m paket görsem şöyle bir süzerim. Hırçın bakışı hırçın kıçı hiç bir zaman benim için eskimedi.
Vakıf üniversitesinde okuyan adamı kusturandır. Her göbekte yanlarlar ve kızlara yavru diye hitap ederler (bkz: yavru alim mi seni)
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri