• / 2
Bakımını yaptığın her araç evladiyeliktir. Bakarsan bağ bakmazsan dağ olur der büyükler... şahsen hala dipdiri bakılmış eski vw ler hacı muratlar görmek mümkündür. Önemli olan araç sahibinin ilgisidir.
Evladiyelik otomobilse konu aklin yolu 1dir, bu bir BMWdir.
varlığını sorguladığım araçlardır.
tüketim kültürü maalesef hayatın her alanına egemen olmuş durumda. filmlerden yemeklere kadar hayat tarzını değiştiren bu dayatma elbette otomobilleri de etkileyecekti.
geri dönüşüm malzemelerin yeni araçlardaki kullanım oranının arttığını duyuyoruz.
refah seviyesi yüksek ülkelerdeki otomobil kullanım ömrü de aşağı yukarı malumunuz.
bu durumda kullan at arabaların oranı çoğalmakla birlikte elbette özenli bakım ile aracın emsallerine göre ömrünü uzatmak mümkün gibi görünse de; genel eğilimin, aracın evladiyelik olmasını bırakın kendi ömrümüz için bile yetersiz hale getirmek üzere kurgulandığını (planlı eskitme), daha fazla üretip daha fazla araç satmanın en önemli amaç olduğunu değerlendirdiğimizde nerde bu araçlar diye sorası gelir insanın.
Eski kasa Mercedes-Benz'ler kesinlikle bu tanıma girmektedir, bu arada tanıdığımın 98 model Mazda 626'sında bugüne kadar küçük aksilikler dışında hiçbir problem çıkmadı, şu an 160 binlerde olması lazım yanılmıyorsam.
Kesinlikle Audi değildir, Audi marka bir otomobil 5-6 yaşını geçtiğinde çocuk doğurunca birden çöken kadın gibi yaşlı ve çirkin gözükür. Dikkat edin eski audilerin iç mekanı inanılmaz çok deforme olmuş oluyor.

Sorunun cevabı tabi ki önünde yıldız olan araçlardır. (bkz: Mercedes)
Ek olarak 1980 model turbo makineleri hala taş gibi çalışan İsveçli kardeşler bu versusta örnek gösterilebilir.
(bkz: Saab)(bkz: Volvo)

*Japonlar mekanik olarak gerçekten başarılıdır, fakat iç mekan kalitesi olarak her zaman geride kalırlar.
(bkz: maybach)
(bkz: lexus)
(bkz: mazda)
atmosferik motorlu bol mekanik araçlardır.
Kıymeti Tam Anlamıyla Bilinen Arabalardır.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir