1949’da paris’te kurulan araç kiralama şirketidir.
170 ülkede, yaklaşık 13.000 ofis ve 1.2 milyondan fazla araçtan oluşan filosuyla dünyanın en büyüklerindendir. filosunda ekonomik grup araçlardan, minibüslere kadar her türlü araç bulunur.
türkiye'deki ofislerine bir yenisini daha eskişehir’de ekleyen araç kiralama şirketidir.

--- spoiler ---
asf otomotiv desteğiyle türkiye'de büyümeye hamlesini sürdüren europcar, son şubesini eskişehir’de açtı. araç kiralama sektöründe 67 yıllık tecrübesi bulunan europcar, geçtiğimiz gün mustafa kemal atatürk caddesi'nde açılışı yapılan yeni ofisi ile hizmet kalitesini eskişehir’e taşıdı.

ekonomik araçlardan, ticari araçlara kadar birçok marka ve modeli zengin filosunda barındıran europcar, müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor. dünya üzerinde 170 ülkede 1.300'e yaklaşan ofis sayısıyla hizmet veren europcar'ın eskişehir ofisi geçtiğimiz gün açıldı. türkiye'de istanbul'dan mardin'e, ankara'dan ordu'ya, izmir'den van'a kadar birçok şehirde sunulan araç kiralama hizmetine artık eskişehir ofisi de katıldı.

hizmet verdiği şehirlerde havalimanlarındaki ofisleri ile müşterilerinin en çok ihtiyaç duyduğu anlarda yanında olmayı hedefleyen europcar'ın eskişehir ofisi, mustafa kemal atatürk caddesi'nde hızlı tren garı'na 150 metre mesafede hizmet vermeye başladı.

europcar türkiye ceo’su serdar telci, europcar kalitesini ve farkını eskişehir’e taşıdıkları için çok heyecanlı ve mutlu olduklarını, türkiye’deki büyüme süreçlerinin yeni ofislerle devam edeceği mesajını verdi. telci, sürekli yenilenen araçları, geniş filosu ve kaçırılmayacak kampanyaları ile eskişehir halkını yeni ofislerine davet etti.

fdn grubu bünyesindeki asf otomotiv'in temsilciliğinde her geçen gün büyüyen dünya devi europcar'ın türkiye'de yerleşik ofislerinin bulunduğu iller şöyle: istanbul, ankara, izmir, eskişehir, aydın, denizli, antalya, adana, muğla, bursa, konya, kayseri, nevşehir (ürgüp), samsun, trabzon, ordu, malatya, gaziantep, şanlıurfa, diyarbakır, mardin, sivas, erzurum, elazığ ve van.

ayrıca ege ve akdeniz'in en gözde turizm merkezlerinde de ofisleri bulunan europcar;ayvalık, çeşme, kuşadası, bodrum, dalaman, marmaris, didim, dalyan, fethiye, belek, kemer, alanya ve side'deki ofisleri ile türkiye'nin her noktasındaki müşterilerine ulaşmak istiyor.
--- spoiler ---
tatil bölgelerinde kullandığım ve genelde memnun kaldığım kiralama şirketi. zira kiralama yaptığınız ofis ve çalışanlara göre değişiyor tutum. firma memnuniyetsizlikleri iyi takip çürük yumurtaları ayıklayabilirse süper olacak.
kendi adını taşıyan bir bisiklet takımı olan şirket. fransız takımı tabii.
sorun yaşandığında telefonlara çıkmayan şirket.
İş bankası ile güzel bir anlaşma yapmış olan araç kiralama firması.

--- basın bülteni ---
Europcar ve İş Bankası’nın işbirliği ile hazırlanan kampanyada İşCep kullanan 3 milyonu aşkın İş Bankası müşterisi, 5 Eylül 2016 tarihine kadar yüzde 50'ye varan indirimlerle otomobil kiralayabilecek.

Kampanyaya katılmak isteyen İş Bankası müşterileri, İşCep’e müşteri numarası ya da TCKN ve müşteri şifresi ile giriş yaptıktan sonra ana ekranda yer alan hediye paketi ikonu şeklindeki "Bana Özel" menüsünden aldıkları referans numarasını www.europcar.com.tr adresinde kullanarak indirimli kiralama hakkı elde edebilecekler.

İşCep'ten alınan indirim kodu 1-2 günlük kiralamalar ile 3 gün ve üzeri kiralamalarda farklı indirimler sunuyor. 1-2 günlük kiralama yapan İşCepliler liste fiyatı üzerinden yüzde 40 indirimden faydalanabiliyor, 3 gün ve üzeri araç kiralamalarda ise liste fiyatları üzerinden yüzde 50 indirim avantajı yakalıyor. Kampanya ile ilgili detaylı bilgiye Europcar ve İş Bankası internet sitelerinden ulaşabilirsiniz.
--- basın bülteni ---
Renault, Fiat, Ford ve Dacia gibi dünya çapında markaları Türkiye'de başarıyla temsil eden ve tüm dünyada araç kiralama hizmetleri sunan Europcar'ın Türkiye örgütlenmesini yürüten ASF Otomotiv, sektöre öncülük etmeye devam ediyor.


--- spoiler ---
Otomotiv sektöründe vizyoner ve inovatif yapısıyla ön plana çıkan ASF Otomotiv, geleceğin otomobili olarak gösterilen elektrikli araç sektörüne yatırım yapıyor. Bu kararı doğrultusunda harekete geçen ASF Otomotiv, 2008 yılından bu yana Türkiye’nin lider elektrikli araç şarj istasyonu operatörü olarak faaliyet gösteren Eşarj ile çalışmaya başladı. Sektörlerinde lider ve alanlarında uzmanlaşan iki şirket arasında imzalanan anlaşmaya göre, artık ASF Otomotiv servis ve destek şubeleri ile elektrikli araç sahipleri için Eşarj noktaları olarak hizmet verecek.

ASF OTOMOTİV SEKTÖRÜN ÖNÜNÜ AÇMAK İSTİYOR
Otomotiv tesislerinde farklı ve yenilikçi yatırım arayışında olan ASF Otomotiv, Eşarj ile yola çıktığı yeni projesinde gelir paylaşımlı elektrikli araç şarj istasyon yatırımlarının önünü açmayı hedefliyor. Türkiye’de artan enerji tüketimi, karbon salınımı ve çevre koruması gibi hususların öneminin farkındalığı ile hareket eden ASF Otomotiv, çevreye duyarlı her projede olduğu gibi elektrik otomobil kullanılmasını destekliyor.

Eşarj’ın yarattığı İş Ortaklığı modeli ile düşük maliyetle, elektrikli araç şarj istasyonu sahibi olmak ve Eşarj’ın işletme ağına dahil olarak tüm elektrikli araç sahiplerine ulaşabilmek mümkün. Bu yeni yaratılan iş kolu için sadece park alanı sahibi olmak yeterli. Tüm işletme, ödeme, araç yönlendirme, bakım ve diğer konular Eşarj tarafından bir gelir paylaşım modeliyle çözümleniyor. Dolayısıyla girişimci üzerinde ilk yatırım maliyeti haricinde herhangi bir yük oluşmuyor.
ASF Otomotiv; Eşarj ile İş Ortaklığı kuran ilk firmalardan biri olarak elektrikli otomobil kullanımının ve çevreci algının artmasına katkıda bulunacak bu iş modelinin Türkiye’deki öncüsü oluyor. Çevreye yatırımın en büyük kazanç olduğu günümüzde, elektrikli otomobil sektörüne, elektrikli otomobiller için altyapı gelişim süreçlerine yapılacak her katkının aslında geleceğimize yatırım olduğunu gözler önüne seriyor.

“İŞBİRLİĞİ YERLİ OTOMOTİV PROJESİNE DESTEK NİTELİĞİNDE”
Hayata geçirdikleri her proje ile sektöre öncülük etme misyonu ve sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ettiklerini ifade eden FDN Grubu ve ASF Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Fidan, elektrikli araçlar için oluşturulacak altyapı projelerinde yer almak istediklerini belirtti. Her zaman olduğu gibi çevreci ve son teknoloji projelere önem verdiklerini vurgulayan Fidan, Eşarj ile yaptıkları işbirliği ilgili şu ifadeleri kullandı;

“M2M, bir diğer deyişle makineler arası iletişim giderek artıyor ve bu teknoloji akımının en büyük örneklerinden olan elektrikli otomobiller hayatımızın merkezine girmeye başladı. Elektrikli otomobillerin kullanımı arttıkça, Eşarj gibi bu sektöre hizmet eden firmaların yaptığı gibi şarj istasyonu altyapısı yatırımlarına da olan ihtiyaç artacak. Özellikle tasarım ve plan aşamasında olan üç yerli araç projesinden ikisinin elektrikli olduğu düşünülürse, şarj istasyonlarının sayısının artırılması direkt olarak yerli otomobil üretimine destek niteliği de taşıyor. ASF Otomotiv olarak elektrikli araçlara yönelik ülkemizdeki altyapı projelerinde öncü rolü üstlenmek istiyoruz.”

Eşarj Genel Müdürü Alper Barut ise FDN Grubu ile gerçekleştirdikleri işbirliğinden büyük memnuniyet duyduklarını belirterek şunları kaydetti: “Eşarj herkese, halka açık Eşarj istasyonlarına yatırım yapma ve bu istasyonlardan gelir elde etme imkanı sunuyor. Özellikle otomotiv tesisleri, benzin istasyonları ve alışveriş merkezleri şarj istasyonu yatırımı yaparak; öncü olup, sayıları her gün artan elektrikli araç pazarında erken konumlanma, gelir çeşitlendirme, tesislerini İlgi çekici nokta haline getirme ve çevreci imajlarını kuvvetlendirme gibi birçok fırsattan yararlanmış oluyor.”

SİSTEM NASIL ÇALIŞIYOR?
Elektrikli araç şarj istasyonları alanında 2008 yılından bu yana hizmet veren Eşarj Elektrikli Araçlar Şarj Sistemleri A.Ş. desteğiyle, bayilerinde elektrik şarj istasyonu yatırımları yapan ASF Otomotiv, müşterilerine en teknolojik çözümleri sunuyor. Elektrikli araç sahipleri akıllı cihazlarına yükledikleri Eşarj uygulaması sayesinde tüm şarj işlemlerini anlık olarak takip edip, ödeme yapabiliyor. Ayrıca araçlarda bulunan navigasyon sistemleri sayesinde kendilerine en yakın ve uygun olan ASF Otomotiv veya diğer Eşarj noktasını görüntüleyip, navigasyon destekli yol tarifi alabiliyor.

Sadece araç sahipleri değil, Eşarj uygulaması ile şarj istasyonu yatırımı yapan girişimciler de web üzerinde Eşarj tarafından sağlanan portal üzerinden istasyonlarındaki kullanımları ve kazançlarını görebilecek.
--- spoiler ---
Turkcell Platinum’un düzenlediği ve katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği araç kiralamada %50 indirim kampanyasını 31 Mayıs 2017 tarihine kadar uzatan firma.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri