Bu ara herkesin 'ehliyet nasıl yenilenir?' sorusu ile karşılaştığımdan dolayı açtığım başlık.

- Önce surucurandevu.egm.gov.tr adresinden, evinize yakın bir emniyet müdürlüğünden, işinize uygun bir gün ve saate -Eski belge yenileme- randevusu alıyorsunuz.

- Sonra fotoğrafçıya gidiyorsunuz, biometrik fotograf cekiliyorsunuz. Eldeki vesikalıklar kullanılamıyor, yeni sistem pasaport fotografi ile ayni

- Elinizde fotoğrafınızla aile hekiminize gidiyorsunuz, yaklaşık 2 dk'lık sohbet süresinde minik bir form dolduruyorsunuz ve rapor hazır oluyor. Özel hastaneye filan gerek yok, aile hekimi bu is icin ücret talep etmiyor. Ancak önce fotografciya gitmeyi ihmal etmeyin, raporun bir kosesine ehliyete vereceginiz fotograf yapistiriliyor.

- Sonra en yakin VakıfBank subesine gidiyorsunuz. Sira numarasi aliyorsunuz. Siraniz gelince "Ehliyetimi yenileyecegim" diyorsunuz. 13 lira ve 2 liralik iki ayri ucret talep edecekler. İkisinin de dekontu ayri olacak ve ikisi de islak imzali ve kaseli olacak. Bundan dolayi ATM'den ya da internetten yapamiyorsunuz. O subeye mecbur gidilecek.

- Randevu gununuz/saatiniz gelince emniyet mudurlugunuze gidiyorsunuz, evraklari veriyorsunuz. Emniyet 15 gun icinde postayla gonderiyormus.

Hayırlı traşlar.
bugün gerçekleşirmek üzere emniyete gideceğim olay. eklemek istediğim birşey var.

15 tl'lik ücreti Vakıfbank tahsit etmiyor. sadece 2tl olan kısmını alıyor. sizede 13tl'yi vergi dairesine yatırmanızı söylüyor veznedeki arkadaş. bu sebeple iki defa iş yapmamak için Halkbank'a gitmenizi öneririm. iki ücretide tahsil ediyorlar.

bunun dışında bugün gideceğim halde şu kan grubu muhabbetini çözemedim evrak şart mı beyan yetiyor mu bilgisi olan arkadaşlar mesajla ulaşırsa sevinirim
kan grubu için eski ehliyet yeterli oluyordu ya da hastaneden alacağınız kan grubunu belirten yazı da iş görür.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri