Çok büyük kazalara sebebiyet verecek sürücüdür.

Bugün bir tanesi de bana denk geldi. 3 şeritli bir yolda ağamız, paşamız birden döneceğini idrak edip, yeşilin yandığı ve akan trafikte birden en sağ şeritten sola doğru kavşaktan dönmek için hamle yapıyor ve bu sırada sol şeritte ortalama bir hızda gelen şahsım son anda çarpmadan acı frenle arabayı durdurup, sol tekeri kaldırıma çıkararak ancak kıl payı kazayı bertaraf ediyor. Yolu kendisinin sanan Grand Cherooke Jeep'li ağamız da aniden kaçıyor kavşağa, arkasından bir ton küfür ve kornalar yiyerek.

Rica ediyorum, sizin bir yere yetişmeniz ya da kaçırdığınız bir kavşak varsa ziyanı yok azıcık daha gidin, sola dönecekseniz sol şeride, sağa dönecekseniz sağ şeride geçin. Kimsenin malını, canını ''istediğim yerden döneceğim'', ''geç kalacağım'' diye riske atamazsınız. Olayın şemasını görsellere koydum. Gören bana hak verir.
Kendisini çok uyanık zanneden sürücüdür. Herkesi enayi yerine koyar, kafasına koyduğunu yapar. Zeki midir? Kesinlikle hayır. Bunun gibiler genellikle çakal tayfadandır.
Zaten herkes bos insan bitek bu mallarin acelesi var
otoyollarda bağlantı noktasından giriş yapan aracın kendini en sola atmaya çalışmasında da karşı karşıya geldiğimiz durum. yan yoldan otoyola bağlanıyorsun ve nasıl bir özgüvenin varsa direkt en sola gitmeye çalışıyorsun bodoslama.
Böyle sadece kendini düşünen ve bu bencillikleri başkalarının zarar görmesine kadar giden tiplerin her zaman en yakın zamanda kaza yapmalarını diliyorum. Umarım arabalarını pert ederler ve kaskolarıda olmaz.
makas değil, yolu boydan boya hacamat etmektir.
Bak işte usta sürücyüm diye geçinen erkek milletinin çok yaptığı bir şey! Eğer bir gün bir tank gibi sağlam bir pick-up'ım olursa hiç durmadan, en sağdan gelip en sol şeritte önüme geçerse affetmeyeceğim; direkt biçeçeğim, sonra beni literatüre geçirirsiniz. swh
Bir de bunların otoyolda en sağ şeritten en sol şeride 70-80le atlayan tır ve otobüs süren şahıs olma ihtimalleri vardır ki en korkulur olanlarıdır da aynı zamanda.
Bundan iki ay önce bizzat yaşadık bu durumu. Şöyle ki yol iki şeride düşerken gecenin bir vakti 120-130 civarı hızlarda giderken bir hafriyat kamyonu son 100 metre kala sollamaya çıkma kararı aldı ki bunu 30 la falan yapıyo beyefendi. Sinyal kullanma gereği de duymuyor sonra bir de kendini haklı sanıyor sağolsun. Siz siz olun asıl bunlara dikkat edin.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri