sözlük yazarlarının deneyimlediği ve konforundan hiç memnun kalmadığı arabaların olduğu başlıktır.

Sahibi olduğum ve kullandığım 2011 model yeni kasa Chevrolet Aveo dur. Süspansiyon sistemi üzerinde çalışılıp çalışılmadığını sorguladığım arabadır. Süspansiyon sistemi oldukça serttir.Herhangi bir süspansiyon sisteminden ziyade demir bir direk varmış hissi uyandırır. Madem bu kadar sert yapılacaktı, bari daha kısa tutulup spor görünüm verilseydi. Keza tam tersi madem bu kadar yukarıda tutacaktınız,bari yumuşak ve konforlu bir süspansiyon sistemi koysaydınız. Arabanın üzerindeki standart 195/65 R15 lastiklerin bile kurtarmadığı araçtır. Her tümseğin, çukurun, bozuk yolun, arabanın içinde sağa sola,yukarı veya aşağı uçuşulmaya başlanılacağı anlamına gelmesidir.
2004 2005 Leon çupra sertliğiyle etkilemiştir beni.
Tabi a serisi amglerde stok bir araca göre hiç fena değildir:)
Rahatsızlık denilince, süspansiyon ve yol sesi olarak opel diyebilirim ayrıca TOYOTA corolla özellikle 2013 ve sonrası motor ve yol sesi hatta lastiklerin gürültüsü olduğu gibi içerde nasıl bir mantıkla yapılmış bu araba anlamadım hiç mi yalıtım yapılmaz, uzun yola çıktığımda sanki dayak yemişim gibi oluyorum.
Audi A1 S-Line bugüne kadar kullandığım binlerce otomobil arasında en rahatsız olanlardandır.
Ford Fusion. Süspansiyonlar ve özellikle arka koltuklar o kadar sert ki.. Bir de kuzenimin mide bulantısı yaratan sürüş tarzıyla beraber Ford Fusion hayatımda bindiğim en rahatsız arabadır.
yayları kesilmiş dip basık herhangi bir araba.
bunlar da ilginizi çekebilir