yurt dışında, kullanıcılarla yapılan anketler sonucu elde edilen lastiklerdir.
5 lastik kendi içlerinde şöyle sıralanmıştır:

1. bf goodrich g-force sport comp 2
sınıfının en iyi lastiği olarak bilinir. yol sesini diğer markalara göre daha fazla geçirse de hem ıslak hem kuru zeminde üst düzey performans sunar. ebatına göre 89 - 137 dolar arasında bir fiyata sahiptir.

2. firestone firehawk wide oval ındy 500
firestone, indy car yarışlarının lastik tedarikçisi olduğundan lastiğe de indy ismini vermekte bir beis görmemişler. listede kendinden sonra gelenlerden daha iyi bir yol tutuşuna sahip olmamasına karşın, daha pürüzsüz bir sürüş keyfi ve daha az yol sesi aldığı için kullanıcıları üst sıralara taşımış. fiyatı da yine ebatına göre 74 - 150 dolar arasında değişiyor.

3. dunlop direzza dz102
hem konfrolu hem de direksiyonun aksiyonlarına keskin cevaplar verdiği için sürücüler tarafından çok beğenilen direzza dz102, yol tutuşu beğnilmediği için 3.sırayı almış. sıralaması kadar fiyatı da makul sayılabilir 72 - 140 dolar arası.

4. bridgestone potenza re760 sport
malzeme kalitesi ve sürüş keyfi iyi olan bu lastik arada bir ufak sürprizler yaptığı için listede 4.sırada yer bulmuş kendine. taban fiyatı diğerlerine göre biraz uçuk olmak üzere 100 - 158 dolar arasında değişen bir fiyata sahip.

5. kuhmo ecsta spt
güney koreli üreticinin lastikleri ise özellikle ıslak zeminde müthiş bir yol tutuşu performansı sergiliyor. küçük ebatta lastik üretimi yapmayan kuhmo'nun büyük ebatlı lastikleri ise 95 dolar, ki rakiplerine göre bir hayli uygun.
Çoğu ülkemizde satılmayan lastiklerdir. Ülkemizde satılanlar arasında en iyileri continental csc5, pirelli pzero nero gt ve bridgestone potenza s001'dir.
Otomobil üreticileri gibi lastik üreticilerinin de her ürünü getirmediğini öğrenmiş olduğumuz başlık. 3. dünya ülkesiyiz ya resmen, tebriks.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri