volkswagen, audi, renault derken mercedes ve ford'un da dahil olduğu skandalda yeni dalgadır.

ford'un 'c-max', mercedes-benz'in ise 's serisi' modelleriyle katıldığı skandal serisi tüm hızıyla devam ediyor.

gelişme üzerine ford'dan anında açıklama gelmiş. vw gibi “defeat device” kullanmadık diyorlar. bakalım daha neler göreceğiz.
bütün markaların ucundan da olsa içine battıkları durum. kabak volkswagen'in başına patladı gibi ama karıştırdıkça diğerlerinden de çıkıyor. sonumuz hayır olsun.
Renault emisyon skandalı'ndan sonra üçüncü ve dördüncü parti skandallardır.

Özellikle Mercedes S Serisi'nde ne gibi bir çakallık yapılmış merak içerisindeyim.
bu işe bulaşmayan marka yokmuş dedirtir.
mercedes'in bluetec dizel motorlara sahip araçlarında da ihlal olduğu iddia edilen skandal. abd'de haklarında dava bile açılmış. sadece vw'ye yüklenmek yerine tüm markaların bu işe karıştığını görebiliyoruz. sanırım onlar çok sattığı için biraz daha tepki toplamış durumda.

kaynak
alman basınına göre (die zeit gazetesi), abd'de mercedes-benz firmasına karşı manipülasyon şüphesiyle dava açılan durumdur.

başta mercedes c 220 olmak üzere 14 modelde, nitrik oksit emisyonlarının büyük ölçüde resmi rakamları aştığı öne sürülmüş. söz konusu araçlardaki değerlerin abd'de müsaade edilen değerlerin 19 katı olduğu, eksi 10 derece sıcaklıkta ise bu değerlerin 65 katına çıktığı belirtilmiş.

olay ciddileşiyor rıza baba.

kaynak (almanca)
otomobil üreticilerinin çevre temizliğine verdikleri önemi göstermiştir.para kazanmak için soluduğumuz havayı dahi kirletebilen bir mantığın var olduğunu görmek insanı derinden yaralamaktadır.
bunlar da ilginizi çekebilir