Bmw bu hayatta yapmaz, Volkswagen çöp diyen kesime çok pis kapak olmuş olan haberdir.
2 litre dizel ünitelere yapılan testlerde arabaların belirtilenden 11 kat fazla emisyona sahip oldukları ortaya çıkmış. Şirket bir günde %10'dan fazla değer kaybetti. Otomobil sektörü büyük şokta, markalar böyle giderse çok büyük bir bataklığa doğru gidiyorlar.
Küresel çapta krize sebep olan haberler kuşağının devamıdır.
Skandala henüz adı bulaşmamış marka sayısı bulaşanlardan çok daha az gibi görünüyor.
Bu noktadan sonra nasıl bir yol izlenecek merak ediyorum. Bu arada skandalı ortaya çıkaran araba da Bmw X3 2.0d xdrive'dır.
Gelecek sene dizel bir arabaya binemeyeceğiz gibi görünüyor. Belki de bunları yapan elektrik lobisi, faiz lobisi de olabilir. Elektrikli arabaları millete sevdirmek için skandal üstüne skandal mı patlatıyorlar ne yapıyorlar anlamadım ki.
Bunlar hep hybrid ve elektrikli araba lobisinin işi...
Bu gidişle dizel otomobillerdeki haram beygirlerin silineceğinin göstergesidir.
Bmw değil her markanın modelinde bu tür yazılım mevcuttur ancak VW bunu 2 yazılımla fark ettirmiştir . Yani testlerde görülen değerler ile yollarda görülen değerler farklı .
Tüm markalarda vardır. Yavaş yavaş kokusu çıkacaktır. :) Amerika kime isterse sıçratır. Emisyon üzerinden vergi aldıkları için baktılar ki marka fazla satıyor hopppp al sana hazırda olan bir skandal... Sonuç bize bi faydası yok... Doğaya zararı çok!
Fiat ın da skandallara bulaşmasıya hemen hemen tüm markalarda vardır diye düşünüyorum
Japon Toyota bile bulaşmışsa bu skandala tüm markalarda vardır. Fazla şaşırmaya gerek yok dediğim skandaldır. Bakalım başka hangileri ortaya çıkacak
Vw kadar konusulmamis skandaldir. Anlasilan vag dusmanlari, kin kusmak icin bahane ariyormus
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri