emisyon skandalı haberlerinden sonra herkesin konuştuğu, sürecin yavaş da olsa ilerlediği yapılacaklardır. araçların geri çağrılması ve ödenecek tazminat konusunda farklı görüşler vardı, o konuda yavaş yavaş çözülmeye başladı.

öncelikle şu başlıklara da bakmakta fayda var:
(bkz: volkswagen'in emisyon skandalı yüzünden özür dilemesi)
(bkz: volkswagen'in emisyon skandalı için 5 bin dolar ödemesi)

vw özellikle de amerika'da sattığı otomobiller için çok büyük bir kıskaca alındı. sonuçta bu amerikalılar için de kullanılması gereken güzel bir fırsat, almanya'ya karşı kullanılabilecek güzel bir koz. onlar da en iyi yaptıkları işi yapıp işi dallanıp budaklandırdılar. haklılar mı? sen abd'nin kucağına düşersen bunu hakettin demektir. bu konu çok net.

volkswagen 2015 eylül ayında yaptığı hileyi kabul etti ve tüm dünya'dan özür diledi. 'dünya'nın içine ettik, bile bile ettik, sorry' dedi. hileli yazılım sayesinde normal emisyon değerinin 40 katı emisyona sahip olmasına rağmen arabalar farkedilemiyordu.

abd hem tazminat öde, hem de sattığın arabaları geri al dedi. tüm bu ödemeler toplamda 10 milyar dolar falan ediyordu ki, bu vw'yi bile batırmak için yeterli bir rakam.

bakalım yaptırımlar ne olacak. will see.
zamanında soğuk savaşlar vardı ya, şimdi de emisyon savaşlar var işte. kim kimi nereden vurursa.
herkesin birbirine ceza kesmek için can attığı ortamda ülkeler arası savaş tam olarak bu şekilde yaşanmaktadır. bunun üstüne almanya kanadından da google'a ceza kesildi. bu işler böyle yürüyor dostum.
Washington Eyaleti, Volkswagen’e hileli emisyon değerlerine sahip dizel otomobilleri için 176 milyon dolar ceza kesti.
abd'de bulunan tüm bayilerine tazminat ödeyecekler. ödeyecekleri tazminat yaklaşık 1.2 milyar dolar civarında. abd her türlü adamı öpüyor, bunu görmüş olduk.

kaynak
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri