Elvis Presley'in 1958 yılında Almanyada askerken alıp ülkesine getirdiği bmw 507'nin restore edilme hikayesi. Elvis'ten sonra birçok el değiştirmesine karşılık tamamen hurda bir halde 2 sene önce Munih'deki Bmw müzesine getirilir araba.

Araba 1957 model ve Elvis bu aracı aldığında tam 21 yaşındadır. 1960 yılında Amerikaya arabayı getirir ve kısa süre sonra yarış işleriyle uğraşan birine satar. Bu arkadaş da aracın şanzımanını ve motorunu sökerek yerine bir Chevrolet motoru koymuş. Katıldığı yarışlarda ise bu araç ile birçok başarı kazanmış.

Sonrasında ise farklı ve kötü ellere düşen 507'nin son durağı bmw müzesi olmuş. BMW Group Classic ekibi aracın en ufak vidasına kadar tekrar orijinal haline kavuşturmaya çalışmış ve başarmışlar da.
orijinal her şeyine kavuşurken orijinal motoruna da kavuşmuş olan dehşet güzellik. 3.2 litrelik V8 motora kavuşan otomobil aynı zamanda fabrikadan çıktığı renk olan "Feather White" rengine boyanmış.
bütün kaderi bmw koleksiyoneri Jack Castor'un eline geçmesiyle değişmiş olan araba. yaptığı araştırmalar ve danıştığı bmw uzmanı Jackie Jouret sayesinde aracın çok önemli bir geçmişe sahip olduğunu keşfetmiş.
bunlar da ilginizi çekebilir