1971 yılında doğmuş güney afrika doğumlu amerikan mühendis, mucit, yatırımcı ve iş adamı. elektrikli otomobil çağının parlayan yıldızı.

spacex isimli uzay araştırma enstitüsünün kurucularından ve tesla motors'un babası. özellikle enerji alanı ve yapay zeka konusundaki buluşları hybrid araçlara geçiş sürecini oldukça hızlanmıştır.

özellikle vizyonu yönünde yaptığı yatırımlarla tüm kesimlerin takdirini kazanmıştır. temiz enerji ve küresel ısınma kavramları üzerine yoğunlaşmıştır. mars'a koloni kurarak insan ırkının soyunun tükenmesi ihtimaline karşı çıkış yolları aramaktadır.

boşanmış bir anne-babanın çocuğu olan elon, henüz 10 yaşındayken ilk bilgisayar yazılımını satmış biri. akademik kariyeri de başarılarla dolu bir insan. çift diploma sahibi -fizik ve ekonomi-.

tesla motors ile tanışması ise 2004'e denk geliyor. firma 2003'te kuruldu ancak bir sene sonra musk'ın yatırım yapmasıyla gerçek anlamda kuruldu diyebiliriz.

2008'te yaşanan global krizin ardından yönetim kurulu başkanlığını ve üretim bandında tam yetki kazandı. şirketin sadece %22'lik hissesine sahip olmasına karşın tek söz sahibi kişi.
paypal online ödeme sisteminin de kurucularından olan deha.
Dahi mi değil mi bilmem ama ABD'nin bilim projelerine destek fonlarını çok iyi kullanan bir tüccardır.
Hibeler kesilince Tesla araç fiyatları katlanabilir.
kendisini daha güzel bir dünyaya ve hayır işlerine adamış insan.
yeni dünyanın kurucularından.
her zaman için geleceği ve hep daha iyiyi düşünen bir karakteri var. ayrıca yukarıda da belirtildiği gibi bu karakterini besleyen tüccar kafası da var. yaptığı ve yapacağı tüm işleri heyecanla bekleyen birisi olarak çok büyük saygı duyuyorum.
son olarak, varını yoğunu geleceğe harcarken, kurduğu otomobil firmasına tesla adını vererek de geçmişe selam çakabilen güzel insandır.
ürettiği araçla kaza geçirenlerin durumunu öğrenince tweet atan adam. Yeni nesil şirketlerde patron olmak böyle oluyor demek..

Haber
tek bir tweetiyle samsung'a %8 değer kaybettirmiş kişi. tesla model 3'te bataryaların samsung olacağı söylentilerine karşılık panasonic ile anlaşmamız var, hem 3 hem x modellerinde diye tweet atmış. hoop samsung sdi 580 milyon dolarlık değer kaybına uğramış. resmen piyasayı parmağında oynatıyor diyebiliriz.
spacex platformunu kuran genç, başarılı mühendis ve iş adamı. adam tuttuğu her şeyi altına çeviriyor resmen.
Birleşik Devletler Ticaret, Bilim ve Ulaşımdan Sorumlu Senato Komitesi, kendisiyle başkent Washington'da görüşmek istediklerini belirten bir mektup iletmişlerdir. 29 temmuz'a kadar kendisinden geri dönüş bekliyorlarmış.

20. Yüz yılın en büyük dehasına karşı saygıda kusur etmeyen 21. Yüz yıl dehası, mucittir. 10 kasım yaklaşırken, bundan 90 yıl önce ‘bir gün sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçiniz’ diyen bir bilim adamını ziyaret etmesi şaşırtmamıştır.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri