Bir çok parametreye göre kendini ayarlayan 'yeni nesil direksiyon'.

Hidrolik direksiyon'a göre sürüş esnasında daha konforludurlar ama hissiyat yapaydır, hot hatch seven adamı bitirir. Oyuncak araba kullanıyorsunuz gibi hissettirir. Teknoloji istemiyoruz arkadaş.
Bircok arabanin ruhunu öldüren, direksiyon hissiyatini sifira indiren sistem.
2006 modelford fiesta mın mekanik,hisli,kemikli nefis direksiyon hissiyatından sonra yeni hangi araca binsem logitech g27 den bile hissiz, keyifsiz, boşa dönüyor hissi yaratan direksiyondur. YAPMAYIN!
Sehir esnasinda arıza yapsa neler olabilir acaba ?
Aslında sürücüsüz otomobillerin altyapısını oluşturan bir donanımdır. E tabii ki bize hop diye otonom araçları sunacak değillerdi. Donanım piyasaya sürüldü, denendi, sonra park asistanı eklendi yine denendi, bunda da başarılı olunca şerit takip asistanı da entegre edilerek en son aşamaya hazır hale getirildi. Şu anki aşamada en çok eleştiriye maruz kaldığı geri bildirim hissindeki yapaylık üzerine çalışılıyor. Özellikle Porsche gibi sürüş zevkinin önem taşıdığı markalar bunu başarmak için gerçekten çaba sarf ediyor
Adamı sürüşten kopartan direksiyon.

Açıkçası elektrikli direksiyona sahip bir araba ile gazlarken biraz tedirgin oluyorum. Çünkü direksiyon, yol veya arabanın limitleri hakkında hiçbir bilgi vermiyor. Önden kayıyorsun tepki yok. Biraz pütürlü bir yüzeyden geçiyorsun titreme yok.
Elektrik yardımlı direksiyon sistemi sürücü tarafından çevrilen direksiyonu bir elektrik motoru aracılığıyla destekler. Bu motor gerçekte bir sonsuz dişliyi hareket ettirir.
hidrolik direksiyonu tahtından indiren sistem. o kütük gibi direksiyonlardan ilk olarak hidroliklere geçildiğinde direksiyon hassasiyeti ve yumuşaklığı çok kişinin gönlünü fethetmişti ancak zamanla hidrolik direksiyonlardaki bazı eksik yönler ve dezavantajlar da farkedilmeye başlandı. yüksek hızlarda fazla hafifleyen direksiyon, elektrikli pompa sayesinde ayarlanabilir hale geldi.
Hiç kullanmadığım, göründüğü kadarıyla yazarların birçoğunun sevmediği sistem.
Park ederken çevirmesi kolay olan direksiyon. Geri kalan durumlarda pek hoşuma gittiği söylenemez.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri