arabanın zorlanmasına ve ön panelde eşek kadar kırmızı el freni çekili uyarısını görmeyen kişinin kendisine gelmesini sağlayan uyarıcı. kampana veya disklerden gelen ciğerleri açan enfes bu tat, arabanın yeter n'olur dur artık deme şeklidir.

el freni çekiliyken arabayı hiçbir şey yokmuş gibi kaldırabilmek ayrı bir hünerdir aslında. onu yapan insan ne güzel insan, onu kullanan sürücü ne güzel sürücüdür.

gerçi bu iki şeyi farketmeyip hâlâ kullanmaya devam edebiliyorsa, kokunun arabadan gelme olasılığını da düşünmeyecektir. yapacağınız en mantıklı şey el frenini indirdikten sonra en yakın servise çekmenizdir. el freninin tutmayacak olması ihtimali dışında balataların, ısınan disk yüzeyine yapışması durumu oluşabilir.
Genellikle kadınların yapıp aldıkları kokudur.

El freni biraz gevşemiş ise garipliği farketmezler ve öyle kilometrelerce yol yaparlar.
Bu anıdan geriye kalan artık hiç tutmayan el freni, ölmüş olan bir fren diski'dir.
Yeni nesil arabalarda gelmeyen kokudur, çünkü el freni elektroniktir. Gaza bastığınızda kendi otomatik olarak çözülür. Yaşasın teknoloji.
sıkışık trafikte alınan debriyaj kokusundan bile kıllanan bünyeleri komaya sokan afet. genellikle demeyelim hep kadın sürücülerin başına gelir. trafikte gördüğünüzde uyarmak için yanına sokulacağınıza tam tersi tarafa uzaklaşmanız tavsiyedir.
Hangisinin yandığına bağlı olarak fren balatası veya debriyaj balatası'ndan geliyor olabilir. Ama muhtemelen fren balatasından olacaktır ki o da kötünün iyisidir. Çünkü daha ucuza değiştirilebilir.
symbolde el freninin çekili olduğunu unutup, kalkmayıca gazı kökleyerek kalkmaya çalışmıştım geçen yıl.
Doğal olarak ön sağ balata çok fena kokmuştu.
Ön çeker arabada el freni ön tekerleri kilitliyormuydu yahu?
Muhtemelen Fren balatasından gelen kokudur. Uzun süre yol yaptıktan sonra farkedilirse bişey olmaz denmemeli değiştirilmelidir. Zira Dİk bir yokuşa araç bırakıldıktan sonra aracınızı bıraktığınız yerin 5 10 metre aşağısında bulabilirsiniz.
yeterli güçte tutmayan el freninde meydana gelen durumdur, eğer kullanıcı tutmayı hissetmezse geçmiş olsundur.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri