Tek bildikleri şeyin golfü kötülemek olduğunu düşündüğüm. Dsg den nefret Edip cvt gibi bir şanzımanı övebilen. Otomobil ruhundan gram anlamayan tek isteklerinin her şeyi otomatik zevksiz bir otomobil olduğunu düşündüğüm yazarlara sahip ekşi sözlük kanalı.
Bu kanalda 2 tip insan vardır;
1_ tok kapıdan nefret edenler
2_ tok kapıyı sevip baskı karşısında tok kapıya sövenler.
Ekşi sözlük otomotiv kanalı
Şimdi size iki sorum var!
1. Dayak nedir?
2. Neden atılır?

(bkz: herkes bildiğini yazarsa dünya daha güzel bir yer olur!)
otomobilden anlamayan bir güruhun yazdıklarıdır. çok da umursamayın derim.
Beyinsizlerin yazı yazdığı bir başka ekşi kanalı. Yıllardır mütemadiyen otomatik vites vs düz vites başlığını hortlatıp aynı şeyleri yazarlar. Vw Golf de aynı şekilde. Bıkmadılar efendim durduramıyoruz, sürekli aynı şeyleri tartışıyorlar.
tok kapı tartışmalarının ayda 2-3 kez tekrarlandığı, onu alacağıma bunu alırım diyen, genellikle golf, passat, leon, superb, mazda 3 başlıklarında tek bir entry ile tartışma çıkaran, genellikle petrolhead olmayan, otomobil bilgisi olmayan, ama ilgisi olan kişilerin entry girdiği;
ama takip ettiğim bir kaç tane baya baya bilgili olan, teknik bilgiyi anında döşeyen, yerinde tespitler yapan yazarların da bulunduğu, tam bir petrolhead, uzman olan yazarların da entry girdikleri kanaldır.. zaten bu kullanıcılar da entrylerinin favorilenme sayılarından az çok farkedilebilinir..
%90 i jant kapakli clio ya binen ekşi halkinin hunharca araba ezikledigi kanaldir.
Ortalama yurdum vatandaşının yazdığı bir kanaldır. Otomobile bakışı ulaşımını karşılayan bir eşya olan insanların çoğunlukta olduğu bir ortam olduğunun bilincinde olarak yorumlanmalıdır, herkes herşeyi bu derece bilmek durumunda değil diyerek yapıcı bir yazı yazmak isterdim fakat kazın ayağı pek öyle değil. Tabiki herkes otomobil hakkında bilgili olmak zorunda değil ama burası birşey bilmeyen, otomobil hakkındaki birikimi sıfıra yakınsadığı halde ukala ukala saçma sapan şeyler iddia eden insan doludur. Aslında klasik ekşisözlük yazarı (not: ekşisözlük yazarıyım ) profilinin bir yansımasıdır bu kanalda diğerleri gibi. Bu gözler millete en üst perdeden entry döşeyip herkesi otomobil konusunda cahil olmakla itham ederken Volkswagen Golf'ün B segmenti bir otomobil olduğunu iddia edenler mi görmedi, Peugeot 301 gibi bir arabanın cam düğmelerinin orta konsolda olmasının maliyet kısma yerine ergonomi amaçlı olduğunu iddia edip sonra birde öyle olmadığı açıklanınca herkes mühendis olmuş... tarzı tepkiler verenini mi görmedi? Daha neler neler ama işte klasik ülkem insanının bir yansıması aslında, bilmiyorum yok. Herkes herşeyi en iyi biliyor, herkesin kendi bildiği en doğrusu.
Bilmediğini bilmeyen birçok yazarın otomobiller hakkında ki yazılarının toplandığı kanal. Elbette herkes her şeyi bilmek zorunda değil(mesela fiat 126 bis başlığı altında bir bilginin doğruluğunu araştırmadan söze atlamak gibi bir hatayı ben de yaptım burada), önemli olan kişinin yanlış da bileceği fikrini unutmamasıdır. Ne yazık ki bu platformda mesnetsiz söylemleri ve çok bilmişliği sadece otomobil başlıklarında görmüyoruz, yakından ilgilendiğim karma dövüş sanatları, pc bileşenleri gibi konularda da aynı çok bilmişliği görebiliyoruz. Dediğim gibi, mühim olan her zaman doğru bilmediğin fikrini de unutmamaktır.
bunlar da ilginizi çekebilir