Beşinci nesil bmw 5 serisinin sedan halinin kasa kodudur. Bence ön tasarımı berbattır, m5 hali katlanılabilir bir tipe sahip.
Chris Bangleın garabet mirası. Kendisi aklımda "Caponlara özenmiş Alman" olarak kazınmıştır. Yani çekik gözlü falan.. nasıl desem bilemedim. Yalnız f1 esintili atmosferik V10 motoruna laf ettirmem. Kaldı mı bu devirde böyle motor.
Atmosferik V10 hele ki ülkemizde olmayan şekilde manuel olursa...
Kendisine ülkemizde Polat Kasa da denir.
Polat kasayı ben X5 için biliyordum buna da deniliyor mu ?

Ön tasarımı bu haliyle kötü ama akşam üstü o kaşları açınca güzel duruyor . Benim en sevdiğim kasa budur . Çünkü ne bileyim cüsse olarak bana F10'dan daha bi baba duruyormuş gibi geliyor özellikle M5 hali , hem Aile babasıyım ama zamanı geldiğinde de kükrerim hissi uyandırıyor .
F10dan daha çekici,agresif bulduğum modeldir,tabi m bodykit olduğunda.
Bu kasadaki m5 v10 ise, söylenecek söz yoktur.
bence kıçı gelmiş geçmiş en karizmatik bmw modeli.
Almanya'daki reklamlarında o dönem pazar kaybı yaşayan markanın Türk tüketicileri çekmek için bagajından döner çıkartıldığı rivayet edilir.
Gelmiş geçmiş en M5'tir.
V10 motorunda kronik sorunlar olan inanılmaz yakıt yakan bmw modelidir kendisi.E60 ın diğer 5 serilerinde ki karakteristik özelliklerden biraz kopuk olduğunu düşünüyorum.Aracın biraz daha yatayda şekillenmesini isterdim.Yanılmıyosam chris bangle tasarımı olan bu kasa bmw nin gelecek nesillerine fazla şekil verememiştir.Daha çok deneysel bir çalışma gibi geliyor bu kasa bana.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri