Üçüncü nesil bmw 3 serisinin kasa kodudur. Ülkemizde track day sever birkaç tanesi istanbul parkta iyi sürelere imza atmaktadır.
En oynak Bmw 3 Serisi kasasıdır.
Önü de gider arkası da gelir. Çok eğlencelidir. Nurburgring'te cage'lisini kullanmışlığım vardır.
İnanılmaz bir zevkti.
Çok kollu z aks arka süspansiyonun ilk kullanıldığı modeldir ve zamanında dinamik anlamda 3 serisi için büyük bir adımdır.
M50b25 ile zirve yapan makinadir. Efsane kombin;
Throwing star
Zkw far
Vader koltuk
Sunroof
Calypso Rot
Sedan olacak bide varya. Tamam budur işte.
İlk çıktığı yıllarda 316 sına öğretmenimin sahip olduğu, her gördüğümde ön farlarına bayıldığım, agresif duruşlu makinedir
Bir zamanlar babamda olan arac (3.20) cocukluk zamanlarina denk geldigi icin az hatirliyorum ne yazik ki . Kendisi The Chase filminin basrollerindendir
Nam-ı deger "uzay kasa"
F/R= 49.8/ 50.2 Ağırlık dağılımıyla dengesi mükemmel olan araçtır. Ayrıca 316i-318i modellerinin alınılmasını tavsiye etmem 1340KG'lik kasasına tek egzantirikli M43B16 Ve M43B18 kodlu motorları küçük geldiğinden dolayı şehir içinde yakıtı astarı yüzünden pahalıya gelir. Kendi tecrübelerim ile (1996 Otomatik Sedan 316i) Şehir içi; Ortalama 15-18LT Şehir dışı;8-9LT yakmaktadır. M50B25 Motora sahip temiz bir 325i ile bakımlarını aksatmadığınız sürece ömür boyu dolanabilirsiniz tahminimce unutmadan söyleyeyim motorları LPG'ye uyumlu değildir uzun vadede problemlere neden olmaktadır ki günümüzde bu araçların kilometresi yüksek olduğu için eğer aracın hastasıysanız ve ömürlük istiyorsanız ilk işiniz LPG'yi sökmek ve motoru güzel bir bakıma sokmak olsun problemsiz bir ömür geçirirsiniz ayrıca M40/M43 Motorların kronik şıkırtı diye tabir edilen supap (fincan) problemi vardır.
P.c kasa olarakta anilir.
Edit:yanlis biseymi dedimde eksilendi ? Bu zikkima pic kasa denir sanayide. Acik acik PİÇ kasa. Yanlis bir onerme yok alti ustu tanim var abuk subuk eksileyeceginize silik atinda olsun bitsin.
Türkiye'de çok yanlış kişilerin elinde olsa da bir "efsanedir"
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri