• / 2
Bir yandan elin vitese gidip gidip bos doner, bir yandan da bu zamana kadar cektigin eziyeti dusunursun.Tabi düz vitesin tadı ve anıları farkli ama yinede otomatik herkesin yasamasi gereken bir konfor.
manuel vites'in ne kadar ilkel olduğunun farkına varılır.
Dikkatli olunması gereken hadisedir çünkü o sol ayağa engel olunmalıdır yoksa debriyaja basar gibi yapılan bir frende feci bir kazaya sebep olunabilinir.

Düz vitesi iyi kullanan insanların otomatiği sıkıcı bulması olasıdır. Bende onlardan biriyim ama iyi bir otomatik vites size düzü aratmayabilir. Birde düz vites dediğim arabanında kendini özletmesi için iyi bir düz şanzıman olmalıdır misal VW marka araçlar.
en zorlandığım şey. o sol ayağım illa ki gidip kendine bir debriyaj arıyor. durduramıyorum.
Tam olarak şu günlerde yaşıyorum bu durumu. İlk günlerde sol ayağım devamlı debiyaj aradı. Fanatik bir bmw kullanıcısı olarak, hem manuel keyfi hemde otomatik konforu için özellikle SMG tip şanzımandan yana oldu seçimim. Kesinlikle tecrübe etmelisiniz.
çok zor olan eylemdir. o sol bacak durduk yere döşemeye basar, masum sağ kol ileri geri kendi kendine hareketlenir. zor iştir vesselam.
Şahsım, muhtemelen teknik olarak konuya hakim olmadığım için hiç sorun yaşamadım lakin ilk defa otomatik şanzıman kullanan biri, sol ayağını gerekirse camdan dışarı çıkartsın, ne bileyim başka bir şey yapsın ama sağ ayağının yanında tutmasın. Hayatının frenini yapmasına sebep olabilir.
Devir yükselince sağ kol bi hareketlenip geri döner, sol ayak boşluğa basar.
Düzden otomatiğe geçince fazla problem olmazda, uzun zaman düz vites kullanıp sonra bir uzun zamanda otomatik kullanıp eşin dostun düz vites arabasını kullanmak zorunda kalınca komik anlar olabilir.
üç küsür sene önce yaptığım eylem.
ilk zamanlarda; arabayı çalıştırıp hareket ettikten kısa süre sonra, debriyaja basıyorum diye freni sertçe köklerseniz ön cama kafa atmanız olasıdır.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir