hiç bir taksi durağı ile ilişiği olmayan serbest gezen taksilerdir. kapılarında sadece araç plakası yazar her hangi bir taksi durağı ismi yoktur.

şahsımca plakası iptal edilmesi gereken ticari araçlardır. o kadar karaktersizlerdir ki hiç bir taksi durağı onlarla çalışmak istemez çünkü her türlü pisliği yaparlar. sizi dolaştırırlar, trafikte tabiri caizse hayvandan beter araba kullanır, durmak için müsait yer aramaz, en kilit noktalarda durur bekler arkada kitledikleri trafikle birlikte analarına küfür edilmesi hiç de umurlarında olmaz. sizi araca almadan önce gideceğiniz yeri sorar, kısa mesafe ise arabaya almaz. bu insansı yaratıkları istanbullular bildiklerinden genelde bu araçlara binmezler bu sebeple karakterlerinin tam olarak bilinmediği yerlerde bol bol görürsünüz (bkz: esenler otogarı). otogardan Anadoludan gelmiş garip yurdum insanı istanbuldaki ilk kazığı bunlardan yer.

yazarlardan ricam eşinize dostunuza söyleyin kullanmasınlar. kısa mesafe diye sizi almazlarsa hemen beyaz masayı ya da 155 i arayarak ihbar etmeniz çünkü yüklü miktarda ceza yemektedirler.
bunlar da ilginizi çekebilir