BMW'nin yeni M5 modeliyle kırdığı dünya rekorudur. Guiness tarafından tescillenmiştir, rekor tam 8 saat aralıksız drift yapılmasıyla kırılmıştır.

Hatta bu rekor kırılırken aynı anda iki otomobilin de en uzun drift yapma rekoru kırılmıştır. Rekorı kıran otomobil F90 M5'ken, yakıt ikmali yapan araçsa F10 M5. Evet bu arada 8 saat boyunca V8 yakıt almadan gidemeyeceği için otomobile hareket halindeyken yakıt ikmali yapılıyor ve gerçekten çok keyifli bir hal almış olay bundan ötürü.

Bir de behind the scenes videosu var o da çok güzel. Onu da şuradan izleyebilirsiniz: M5 drift refuelling behind the scenes.
Gerçekten enfes bir olay. Leziz!
Dünyanın en acayip otomobil rekorudur
Hızlı ve öfkeli filmindeki gibi yakıt ikmali yapılmış rekordur. Pilotta billurlu bir abimizmiş, zira NASCAR pilotlarının düz yolda saatlerce yarışmasına şaşırırken herif saatlerce drift yapmış.
Bmw nin ofical olarak diğer bmw sahiplerini kışkırttığı , saçma olaydır. Zaten her köşeyi arkasını ata ata dönen çılgın apaçilerden çektiğimiz yetmediği gibi Bmw alın drift atın temalı bu rekor denemesi bende anti pati oluşturdu. Artık bmw m5 bu rekor ile 350 bin ön spariş alıp , 2 yıl teslimat süresi cıkartır..
İnsan argesini birazda otopilot teknolojisine yatırır. Sıkıyorsa araba otopilot ile yapsın , sonucta yetenekli sürücüyü bmw fabrikada üretmiyor..
benzini koydular da lastikler nasıl dayandı sorusunu düşündüren rekordur.
Burada BMW'nin 4 yıl önce otopilot ile drift yapan M235i videosunu yeniden hatırlatmamız gerektiğini düşündüren olaydır.

Video şuradan izlenebilir: BMW M235i otonom drift.

BMW'nin bu tip keyif verici videolara ve modellere ihtiyacı var, bu yüzden yapıyorlar bunları. Marka son yıllarda ciddi şekilde kan kaybetti zira...

Bmw nin heryerden kaldırılan, meşhur Tesla Model 3 konulu reklamıda firmanın çırpınışlarına bir örnek. "Tam elektrikli aracınız için 2 sene beklemek zorunda değilsiniz, 330e drive alın " gibi doğrudan niyetini belli eden bir reklamdı.
Yeni F90 kasa BMW M5 için iyi bir lansman olmuştur. Eğer her şey iyi giderse, bu kasa efsane M5 kasaları arasına girebilir.
saçma. neden? yaptığınız yakıt ekleme vs. işlerinden sonra artık ona bmw m5 ile drift rekoru demeye gerek yok. çünkü o o artık bir m5 değil, bmw nin bir drift aracı sadece.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri