Genellikle lüks arabaların tercih sebebi olduğu, 'zenginiz' imajı yaratmak için seçilen arabalardır. Olayı düğünde damat ve gelini taşımaktır. Önü kesilir ve para istenir, bu yüzden iyi bir şoförün kullanması daha iyi olacaktır.

o özel ve güzel günü taçlandıran araba. özel bir gün olduğundan dolayı çift kendini farklı hissetmek ister. bu farklılığı ve ilgi çekme arzusunu gün içinde her an yaşamak isterler. zenginizden ziyade ilgi çekmekle alakalı olduğunu düşündüğüm konsepttir.
Genellikle yolun tıkanmasına sebep olan araba. Dörtlüleri yakmış aheste aheste giderken hiç mi 'trafiğin neresine koydum acaba?' demezler çok merak ederim.
kesinlikle damadın kullanmaması gereken araç. araç sizinse bir yakın kiralıksa şoför kullanmalı. neden damat kullanmamalı? çünkü alkollü araç kullanılmamalı. damat neden alkollü? akıllı ve ayık bir adam evlenmez de ondan.
süs,püs, çiçek gibi şeylerden sürücüsünün temiz bir görüşe sahip olamadığı araba. görürseniz, dikkat edin derim. çünkü o sizi görmeyebilir.
gelin ve damadın sülalelerindeki tüm arabaların yazıldığı listede başı çekendir.
en yeni model, en geniş model, en klas model hangisiyse o kazanır.
Sunroof sahibi olması, hatta daha da iyisi üstü açık olması tercih sebebidir. Özellikle, sünnet çocuğu arabası olacaksa birinci kriter haline gelebilir.
Bana kalırsa Türkiye'de düğün arabasında zirveyi Evo VI Tommi Makkinen Edition yapmıştır.

Arabanızı seviyorsanız düğün arabası falan yapmayın. Kaputa atlayıp asılan çocuklar, camları aşağı ittirerek açan çocuklar, arabaya sürüne sürüne çizen çocuklar, para vermeyince sinirlenip araca tekme atan tipler falan filan çok can sıkıcı bir durum yani ve mümkünse düğün arabasıda sürmeyin. Artık öyle bir sinir basıyorki bu saydıklarımdan bi anda kafayı sıyırıp ezip geçecekmiş gibi hissediliyor. Ben hiç girmedim bu işlere ama abim 3-4 kez sürmüştür düğün arabasını ve her indiğinde kıpkırmızı, ter içinde ve sinirden gözleri kızarmış oluyordu.
Enişteden, dayıdan, amcadan sülale de en iyi en lüks araç kim de ise ondan rica edilir eğer yoksa kiralanır. Sünnet düğünlerin de sünnet çocuğunu gezdirmek için de tercih edilir. Plakası "mutluyuz" yazısı ile kapatılır, arka cama ise gelin ve damadın baş harfleri ve damadın kekoca sevdiği bir söz yazdırılır.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri