• / 2
Dsg şanzıman ve de-cat'e sahip arabalarda vites atınca gelen patlama sesidir.
Ülkemizde de çok sevilir, sayılır.
su aygırı osurmasına benzeyen sestir. Tahrik edicidir.
Bir benzeri cooper s'lerde de yaşanır.
Duzborulu sciroccolardan alıştığımız sestir
Züürt tesellisi olan sestir, caddebostan'da hemen hemen her arabadan bu ses çıkar.
Bu sözlüğün de gidişatı belli oldu demek ki . Sevmediğin her arabaya laf at , şöyle böyle de size göre gerçek arabalar Hızlı ve Öfkeli filmindekiler sanırım kaç taneniz de onların 10 da 1i kadar oynanmış araba var ? Bu sözlüğün ismi yakında Zengin arabalı sözlük olmalı heralde . Scirocco sahibi değilim bu sesi de sevmiyorum ancak her araba konusunda bir aşağılama var . Burası insanların bilgi alacağı yer mi ? Yoksa yazarların sevmediği arabaları öğreneceği yer mi ?
İstanbul Park start finish düzlüğünde tribünden çok güzel duyulan sestir. İlk duyulduğunda birşey mi bozulmuş, karıştırıyor galiba dedirtir.
Şu sözlükte büyük bir kısmın motor camiasında ki endurocular gibi davranmasından nefret ediyorum fakat 20 yaşında biri olarak bilgi yüklediğim için hala barınıyorum . Sanki herkes 82yi geçmiyor anlamıyorum ne bu tripler .
Downpipe sonrası çok net alabilen ses. Türkiye'den bir örneği için tıklayınız.
İnsanı gaza getiren acayip bi ses. İlk başlarda çok eğlenceli gelse de belli bi şeyden sonra sıkmaya başlayabilir. Mesela Jaguar F-Type daki gibi egzoz patlamalarını aktif edip kapayabileceğimiz bi sistemle kullanmak daha güzel olur benim açımdan
Aracımda malesef bulunan ancak supersprint son susturucu sayesinde baya az duyulan yinede nefret ettiğim ses, bunun nesini beğeniyorlar anlamıyorum
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir