Citroen'in alt markası DS'in en büyük modeli olarak tanıtılmış crossover'dır.

Cenevre Fuarı'nda tanıtılan otomobil markanın amiral gemisi olacak şekilde hazırlandı. 6 motor seçeneği ile önden çekiş ve dört çeker olmak üzere iki çekiş sistemi sunan DS7 Crossback, farklı tasarımı ve fütüristik kabiniyle dikkat çekiyor.

Motor alternatifleri olarak 3 benzinli 2 dizel ve 1 hibrit seçeneği görünüyor. Hibritte 8 ileri tam otomatik EAT8 şanzıman kullanılıyor ve araç 300 bg güç üretiyor. Bunun 200 bg'i benzinli motora (ön lastiklere güç üleriyor) 100 bg'i ise arka lastiklere güç ileten elektrik motoruna ait.

Kabini de diğer DS modellerine göre oldukça premium hissettiriyor. 12 inç genişliğinde 2 ekranın kullanıldığı DS7’de infotaintment sistemi MirrorScreen ve DS Connect özelliklerine sahip olmasının yanında gece görüş sistemi ve adaptif süspansiyonlar gibi yenilikçi özellikleri de barındırıyor.
Markaların giderek SUV sınıfına daha fazla ilgi göstermesi sonucu ortaya atılan bir modeldir. Başarılı olacağına şüphe yok kanımca.
kapı kilitlerini açtığınızda ilk olarak 180 derece mor ışık yayan otomobil. çok değişik görünüyor.
Fransa'nın yeni cumhurbaşkanı ile birlikte hizmete giren ilk suv/crossover makam aracı olarak tarihe geçmiştir.
Yeni Citroën C3'te tanıdığımız ConnectedCam'in, yani araç içi kamera sisteminin kullanılacağı otomobil olacaktır. (bkz: Citroën ConnectedCam)
Türkiye'ye yaza doğru gelir gibi.
Arkasını Porsche Cayenne ye benzettiğim otomobildir
Onun dışında türkiyede umarım satar
C6 dan sonra Citroen’in kendini aşmış olduğu Premium olarak nitelendirdikleri bir taşıt
2017'de satışları oldukça düşen DS Automobiles'ın, ODD tarafından "2018'in En Hızlı Büyüyen Otomobil Markası" ödülünü almasındaki en büyük etken.
2018'de 121 adet satıldı.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri