konu başlığında da özetlediğim durum. belli bir bütçeniz var. araba almak istiyorsunuz. yüksek model düşük km, donanımsız bir araç mı tercih ederdiniz, yoksa eski ama çok hırpalanmamış yüksek donanımlı belki bir kaç sınıf üst bir otomobil mi?

Örneklemek gerekirse hyundai accent blue, yeni nesil çift kavrama dizel otomatik ile peugeot 508 dizel yarı otomatik karşılaştırması yaparsak 60-65 bin bandında sıfır km ye yakın en fazla bir yaşında accent blue mode plus paket alabilecekken 100K km civarında 5 yaşları civarında 508 allure de alabilirsiniz. bu donanımlar kendi sınıflarının en dolusudur.

ben oyumu dış görünümü çirkinlikte accent bluedan geri kalmayan 508 den yana kullanırdım.
aslında ikinci eli tercih etmememin sebebi, benden önce nasıl kullanıldığını bilmediğim bir otomobildir. Eski ama donanımlı dediğimiz araç temiz kullanılmış ise tercihimi donanımdan yana yapabilirim. tabii ki türkiyede yaşadığımız gerçeğini de göz önünde bulundurursak ikinci elde temiz araba bulunmadığı için mecburen temiz olsun bizim olsun mantığı ile sıfır tercih sebebidir.
Donanimsizda olsa o yeni arabada illaki bi kac sene icinde buyuk deger kayiplari olucak ayrica bir ust segment temiz daha guzel bir araba varken pekte dusunmem
2001 model Clk kullandiktan sonra bu basliga %90 donanimli eski araba yazilir
yeni otomobillerin ruhsuz ve sıradan olduğunu bilip, bir de üstüne donanımsız olanını hayatta almam. donanımsız otomobiller günümüzde ikinci elde de çok değer kaybediyor. kusura bakmasınlar ama donanımlı eski otomobil candır.
normal şartlar altında herkesin donanımlı arabayı tercih edeceği karşılaştırma. yeni araba tercihinin altında ise sadece yeni araba kokusu veya fetişi diyebileceğimiz unsur yer alır. bomboş bir arabayı cazip kılacak başka nasıl bir etken olabilir ki?
her petrolhead gibi tabii ki 'donanımsız eski araba' cevabını vereceğim karşılaştırma. yeni diye bomboş otomobillere binmenin bir anlamı yok.
elbette donanımlı eski araba dediğim karşılaştırma. manyak mısınız abicim bomboş arabaya binmek isteyesiniz. sırf ayağımızı yerden kessin diye onca para vermeye ne gerek var.
3 büyüklere bulaşılacaksa eski ve donanımlı alınmalı
fransızlara hiç bulaşılmaması lazım (istisnaları biliyoruz) illede frAnsız alınacaksa 0 km alınmalı
japonun eskisi olmaz donanımlısıda olmaz uzun süre kullanılacaksa japon iyidir. 0 km en dolusunu alcan 10 sene kullancan.
Öncelikle soru baya güzelmiş başlığı görünce bas bas bas şuna diye kendi kendime bağırdım. Arabasına göre değişeceğini önceden belirtmeklen barabar konuyu güzel bir örnekle açıklığa kavuşturmak isterim. Her bir donanımını tek tek fiyatlandıran bmw'den yola çıkarak 2008 model dolu temiz bir e92 mi 2015 model boş sıfır km bir f serisi mi desen herkesin vereceği cevap nettir
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri