değer ve ilgi merkezi (dim) contactcenterworld.com ödülleri’nde en iyi müşteri deneyimi kategorisinde birincilik, en iyi çağrı merkezi tasarımı kategorisinde de ikincilik ödülüne layık görülen firma.

--- spoiler ---
özellikle otomotiv sektöründe sunulan ürün ve hizmetlerde benzerliklerle karşılaşılmasından hareket eden doğuş otomotiv’in; müşterilerine benzersiz bir deneyim yaşatmak, iletişimin her anında onlara değerli olduklarını hissettirmek, her türlü istek ve ihtiyacına cevap vermek amacıyla hayata geçirdiği değer ve ilgi merkezi (dim), henüz ilk yılında farkını ortaya koymayı başardı.

dim, bu yıl 11’incisi düzenlenen ve müşteri ilişkileri ile çağrı merkezi yönetimi sektörünün dünyada en prestijli ödülleri olarak kabul edilen contactcenterworld.com ödülleri’nde iki ödül kazandı.

34 kategoride her biri kendi sektöründe lider 45 firmanın finale kaldığı ödüllerde, doğuş otomotiv değer ve ilgi merkezi en iyi müşteri deneyimi kategorisinde birincilik, en iyi çağrı merkezi tasarımı kategorisinde de ikincilik ödülü kazandı. londra’da gerçekleştirilen ödül töreninde, dim’i doğuş otomotiv marka yönetimi müdürü çağla gül şenkardeş ve dim operasyon yöneticisi arzu tekin temsil etti.

dim, doğuş otomotiv markalarının, satış ve satış sonrası müşteri memnuniyetini artırmak amacıyla üçüncü partilerden aldığı yol yardımı, çağrı merkezi, anket, rezervasyon ve diyalog gibi operasyon hizmetlerini tek çatı altında birleştiriyor.

ortalama bir çağrı merkezi altyapısının ötesinde, müşterileri tanıyan ve geçmiş deneyimlerini bilen, hızla çözüm üretebilen etkin bir kurumsal sistemin kurulduğu
dim’in bu prestijli ödülü kazanmasının arkasında, tüm süreçlerini “önce insan” felsefesiyle geliştiriyor olması yatıyor. dim’de, yaşanan örneklere bulunan çözümler, eğer kullanıcılara katma değer katıyorsa, kısa sürede standart hale geliyor.

örneğin, akşam aracı bozulduğu için yolda kalan bir kadın sürücünün, yol ortasında tek başına kalmasının kendisini ürküttüğünü belirtmesi sonrasında, dim’e güneşin batışından doğuşuna kadar gelen çağrılarda, kadınların çağrıları öncelikli olarak yanıtlanmaya başlandı.

çağrı merkezlerinin alışılagelen ortamının aksine, dim’de mimari tasarımdan, dekorasyona kadar her şey çalışanların huzurlu bir ortamda çalışması için düşünüldü ve bu kapsamda çalışma ortamı özer + tulgan mimarlık ofisi tarafından tasarlandı. şehrin merkezinde yer alan, müşterilerine 7/24 hizmet veren dim’de aynı zamanda kişi başı 6,55 metrekarelik çalışma alanları yaratıldı. bununla birlikte sadece ofis dekorasyonu değil, aydınlatmalarda uzun çalışma sürelerinde çalışanları etkilememesi için özel olarak tasarlanırken, elektronik cihazlar ses seviyeleri ve çalışırken dışarıya yaydıkları sıcaklık miktarı dikkate alarak seçildi.
--- spoiler ---
tümünü gör
ilgili galeri