Otomobilin iz açıklığını arttırmak veya tekerlek enini arttırmak sonucu çamurluk dışında kalan tekerlekleri gizleme, daha doğrusu üstünü kapatma amaçlı bir kaporta modifiyesi işlemidir efendim. Araçları kaslı gösteren en belirgin tasarım detaylarının başındadır. Yapılan diğer modifiyelere göre arabayı vezir de edebilir, rezil de. Ama genel olarak yarış geçmişi olan ya da spor versiyonu olan araçlarda uygulandığında göze hoş geliyor diyebiliriz.

En güzel örneklerinden biri Porsche 993 GT2'de görebileceğiniz puntalı dodiklerdir. "Yok ben sonradan ekleme gibi görünmesini sevmiyorum" derseniz de Mercedes-Benz SL65 AMG Black Series dodikleri arabaya bambaşka bir güzellik katar. Ayrıca belirtmek gerekirse arazi araçlarının hepsinde güzel durur, güçlü hissettirir.
Bu zımbırtı olmadan araba çıplakmış gibi görünüyor şahsımca.
İsminden dolayı çok sempatik geliyor nedense bana ilk olarak (bkz: Skoda favorit)'de tanımıştım.
adı komik ama görünüş olarak araçlara farklı bir hava katan hede.
wrc bodykit'te aşık olduğum çıkıntı.
(bkz: widebody)
En cılız ucuz duran suv veya Pick up'ı bile devasa ve hırçın dağı taşı atlayarak geçebilcek bir görüntüye kavuşturan fakat sadece görüntüde kalan sevdiğim aksesuarlardır.Otomobiller konusunda yakışan çok az ve çevrede otomobile nadir uyguladıkları için pek yorum yapamayacağım ama suv ve pick up sınıfı arabam olsa kesinlikle yapacağım ilk işlemlerdendir.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri