bir efsanenin de sonu geldi. bu yıl üretimleri tamamen duracak ve evo gibi yerlerini saçma saçma modellere bırakacak.
elveda.

Edit: böyle bir tepki yiyeceğimi biliyordum, lakin düzeltmek için çok geç kalmıştım.
Edit 2 : imla
Bir Amerikan markasından hiç beklemediğim hareket. Zarar bile etse üretmelerini isterdim. Bu kadar bilinen ve sevilen bir modelin üretiminin sonlandırılması olmadı. Belki başka bir isimle daha farklı bir model geliştirirler ve üretirler diye düşünüyorum ama hiçbir şey Viper gibi olamaz. Böyle modellerin üretimini durduran markaların Lexus' u örnek alması gerekir. Adamlar zarar ettikleri halde LFA üretimine uzun süre devam ettiler ve sürekli geliştirdiler. Dodge gibi güçlü bir marka çok daha iyisini yapabilirdi. Herşeye rağmen umuyorum ki Challenger ve Charger'ın SRT veya daha performanslı versiyonları üretime devam eder...

Edit: imla
Emisyon değerlerinin böyle standartlarda dolaştığı sürece üretiminin giderek zorlaştığı bir otomobil.

Turbo ve biraz daha düşük hacimli bir motorla belki ama 8 küsur litrelik V10 ile olmaz artık o iş...
Doç'u dodge diye okuyan cahilleri bize göstermiş üretimden kaldırmadır.
Doç değil, aslı "Dacj" diye okunur efendim. Tabi safkan bir ingiliz değilseniz!... (bkz: you f*cking irish pie cake)
Ayrıca İngiliz de olsanız, Amerika menşeili bir markayı o dilde telaffuz etmelisiniz. Onun haricinde "dodge" olmuş "doç" olmuş farketmez. Cahilliği böyle elle tartamayacağız sanırım. Yanında tartısı olan?

Edit: Ekşici değil Eksiciymiş!
Dodge'un okunuşu bir yana hatalı açılmış bir başlık; çünkü Dodge markalı en son Viper 2012'de yollara çıktı. 2013'ten 2017'ye kadar üretilen kasa SRT Viper olarak anılmakta.
Kalbimi dağlayan başlık.. Hatırladıkça üzülürüm..
bunun yıllar önce tv'de belgeselini izlemiştim. youtube'ta da kesin videosu vardır. şöyle bir geyik hatırlıyorum. bu arabanın olayı yüksek beygir ve ve manuel kullanım elektrik donanım desteklemesinin olmaması idi.
amerika'da bir yasa çıkıyor ve diyorlar ki tam emin değilim çekiş kontrol ünitesi olmayan araçların üretilmesi yasaklanacak. ve şunu söylüyordu eleman bu arabayı bu yapan niteliği kaldırırsan zamanla arabayı da yok edersin. cidden de öyle oldu.
zamanın efsane otomobili, bu sefer keyif vermedi.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri