üretimi 90'lı yıllarda başlayıp 2000'lerin ortalarına kadar süren, yuvarlak hatlı kompakt sedan. iki ve dört kapılı seçenekleri olan otomobil chrysler ve phymouth markalarıyla da üretildi.

şu sıralarsa fiat egea'nın ikizi olarak türkiye'de üretiliyor.
İlk defa need for speed underground'da karşılaştığım boncuk farlı araba. Oyundaki Focus'tan sonra iki amerikan arabasından biriydi. Avrupa'ya da chrysler markası altında ithal edilmiştir. hatta Türkiye'de de az miktarda mevcut. Amerika'da otomobillere ilgili insanların performans için satın alabilecekleri en ucuz arabaların başında gelir. Doğal olarak Ricer adı verilen bizdeki adı apaçi tayfasının eline çok düşmüştür. FWD olan bu arkadaşın birde SRT-4 versiyonu vardır ki 2.4 litre 230 beygirlik motoruyla tam bir sleeper tanımına uyar.

Haberlere göre üçüncü jenerasyon olarak Meksika'ya bizim Egea'yı badge engineering vasıtası ile ihraç edecekler. Zaten Egea ilk çıktığında haberi yayınlayan sitelerde niye amerika kıtasına gelmediğine yönelik eleştirilerle ilgilerini belli etmişlerdi. Dodge Dart'da sanırım bekledikleri başarıyı yakalayamadı. Kim bilir yeterince satış yakalarsa Dart'ın yerine geçip tüm kıtaya ihracatı söz konusu olabilir.
İkinci el piyasası yoktan hallice olan sedan. Parçası yok, anlayan ustası yok. Kısaca hiç bir şeyi yok. Alanın elinde evlat olan bu otomobilden uzak durunuz.
aşırı tipsiz araba. yoklukta dahi gideri yok.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri