ilk olarak 1964 yılında arz-ı endam etmiş über araç. muscle car dedi mi ilk akla gelenlerden.

fast and furious serisinde vin diesel abimizin kullandığı şey. zira araba demeye dilim varmıyor.
1983 - 1987 yılları arasında önden çekişli bir hot hatch olarak üretilmiş otomobil.

O skandal 4 yılı saymazsak eğer, tarihini tozlu defterlerinde altın harfler ile adını yazmıştır.
Gücün ve hayvanlığın birleştiği bir otomobildir.

Kendisini köşeli ve abartılı tasarımı ile diğerlerinden ayırt edebilirsiniz.
Vin Diesel'in ff serisinde babasından kalan otomobildir.
Hep başına bela olur, kullanmadan da duramaz. Sat abicim sen de kurtul biz de kurtulalım.
İlk olarak 1966'da piyasaya çıkmış, ardından 68'deki efsanevi tasarımı ve HEMI motoruyla gönüllerde taht kurmuş bir otomobildir. Genelde filmlerde kötü adamların otomobili rolü verilir, Blade bunlardan biriydi. Hoş Blade karakteri iyiyi temsil ediyodu ya neyse :) Bi de Charger Daytona diye büyük kanatlı versiyonu var, NASCAR için üretilmiş yarış otomobilinin yol versiyonu. Dodge'un gerçek Muscle Car'ıdır aslında. Pony Car sınıfında Challenger'ın yer alması sonucu bu rolü üstlenmiş ve son derece başarılı olmuştur. Severiz kendilerini. Saygılar :)
Çizgileri çok guzel olan devasa bir muscle car dır ve evet bu kadar bilinmesinin en büyük sebeplerinden biride tabikide(bkz: Hızlı ve Öfkeli) filmidir.
dünyanın en meşhur takip sahnelerinden birisinin yer aldığı bullitt filminin iki kahramanından birisidir. diğer için (bkz: ford mustang)
9000cc 1650hp gücünde turbochargerlı bir versiyonu yapılmış araba. bildiğin yat motoru koymuşlar kaputun altına, pes doğrusu.

jey leno'nun deneme sürüşü
1969-1970 yılları sınırlı üretim dodge charger 500 modeli 425hp, çift karbüratörlü 7000cc v8 motorla piyasaya sürülmüştür, 1970 lamborghini miuara'nın bile 360hp civarlarında olduğunu düşünürsek dönemine göre ciddi bir değerdir. Yani dodge, daytona ve 500 denemeleri ile hellcat'ten önce de çılgınlıklar yapmıştır. Şahsen en sevdiğim charger düz ve sade ızgarasıyla 70 model olanlarıdır. 5. nesil charger'lar ne motor seçenekleri ne de tasarımı ile en sevmediğim charger'lardır. Sıralı 4 silindir charger mı olur? Charger dediğin v8 hemi olacak, v8 magnum olacak, gaza bastığın zaman araba sallanacak, velhasıl 5. nesilleri pek iyi değildir. Ayrıca, yanılmıyorsam charger'larda hiç dizel motor kullanılmamıştır. Çok daha iyi dönen, çok daha hafif ve güçlü arabalar olsa da charger'ın yeri bende ayrıdır. İlk hızlı ve öfkeli izlediğim zamanlar aklımdan çıkmayan bir araçtı. 1970 model siyah bir charger'ı amerikan kara ayısına benzetirim. Ağır ve güçlü, aynı zamanda da hızlı. Sallana sallana kaydırdıktan sonra ilk düzlükte v8 kükremesi ile hızlanan bir charger gerçekten de ayıya benzemiyor mu?
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri