2018 yılında piyasaya çıkacak, Dodge Challenger SRT HellCat 'ten daha güçlü, daha hızlı ve AWD seçeneğine sahip olacak manyak.
Dün itibarıyla tanıtılan otomobildir.

840 bg gücü ile dünya rekoru kıran otomobil 6.2 litrelik Hemi motoruna supercharger desteği sunuyor. Demon'ın 0-100 km/s hızlanması sadece 2.3 saniyeyken, 400 metre geçişi 9.65 sn ile üretim modelleri arasında bir rekor.

Maksimum torku 1044 Nm olan Demon'da çift kademeli yakıt pompası ve geliştirilmiş emme sistemi gibi eklemeler yer alıyor. Otomobilin lastikleri de sokakta kullanılabilecek, drag lastikleri.

SRT Demon kalkışta ön lastiklerini 89 cm kaldırabiliyorken, 1.89 g kuvveti açığa çıkartıyor, bunlar da kendi başına rekor kırması için yeterli.

Sadece 3300 adet üretilecek Demon, standart model göre 91 kg hafifletilmiş bir gövde ağırlığına sahip. Otomobilde sadece sürücü koltuğu yer alırken, 16 hoparlörlü ses sistemi, halılar bazı noktalarda ses izolasyon malzemeleri tutulmuş. Motorun sürüş modları Black Key ve Red Key olarak adlandırılmış. Black key'de motor 500 bg güç üretirken Red Key'de 800 bg üretiyor, 840 bg güç içinse mutlaka 100 oktan yakıt gerekiyor.

Dodge, Demon satın almak isteyen potansiyel müşterileri için sürüş eğitimi veriyor.

Bakalım GM ve Ford'dan buna nasıl cevap gelecek?
Ford'un olmasa da kısmen GM'nin bir cevabı vardır.
(bkz: Chevrolet Camaro Exorcist)
Hellcat ile arasındaki ağırlık farkı aslında 105.2 kg. Ancak Demon, kardeşine oranla standart olarak 7.7 kg kadar daha ağır olduğu için hafifleme 97.5 kg'da kalmış.

Ne var ne yok sökmüşler araçtan.
Otomobil üreticilerinin spor bir modelinin piste dönük daha özel bir versiyonunu ürettiklerine şahit olduk çok defa. Fakat drag yarışları odaklı bir versiyonun üretildiğini hatırlayamadım. Dodge, bu otomobilde sıradışı bir düşünceyle yola çıkıp güzel bir iş çıkarmış ortaya. Zaten böyle deneysel, modern kaygılardan uzak, fantezi ürünü otomobiller de artık pek fazla üretilmiyor. O yüzden hem normal Hellcat'ler için hemde Challenger srt demon için FCA'ya bir otomobil sever olarak teşekkür ediyorum.
Arka ve yan koltukları opsiyonel olarak geliyor
Evet sürücünün yanındaki koltuk
Ve fiyatları da 1$
SİZ DELİRMİŞSİNİZ ***!
Çok acayip otomobildir, belki iyi dönemez ama drag yarışında lamborghini'ler de porsche'ler de kendisiyle baş edemez, mopar severlerin gurur kaynağına dönüşmüştür, stock olarak çeyrek milde neredeyse yenilmezdir. Motosikletlerin bile karşısında işi zordur tabi şasi uzatılıp drag yarışlarına uygun hâle getirilmemişse.
Bu araç hakkında tek söyleyebileceğim tek kelime var,
ÇILGIN.
Bir de Demon sarısı olsa tadından yenmez!
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri