Ülkemizde en çok sevilen kombinasyondur. Malum akaryakıt fiyatları uçmuş gitmiş durumda, insanlar doğal olarak daha az yakıt tüketen otomobillere yöneliyorlar. E trafik desen, almış başını gitmiş. Bu sebeptendir ki bu kombinasyon en çok aranan kombinasyon haline geldi.

Benim bu kombinasyonda önerebileceğim şey yıllık ne kadar kilometre yapılacağını iyi hesaplamak. Markalar bu kombinasyona çok büyük meblağlar istemeye başladılar. Eğer çok kilometre yapılmayacak ise az yakan benzinli bir motor ile kombin olmuş otomatik vites can kurtarabilir.
Her model yelpazesinin en pahalı üyesi olur genelde. Yakıttan tasarruf edeceğim derken bu arabaya tonla para ödersiniz
"Güvenlikli Sitede" diye satılan daireler ile ilgili söylenen komik bir şey var. "Hırsız girmesin diye güvenlikli eve normal evlere göre 2 kat fazla para veriyorsunuz, hırsızın götüreceği biraz para bi kaç elektronik ev aleti, müteahhit peşinen servetinizi alıyor" diye. Bu kombini alan çoğu insan yıllık 20bin km bile yapmıyor. Ama az yakıyor diye 10 yılda yakamayacağı benzinin parasını peşinen bayilere ödeyip, hem az beygir, hem çok gürültülü olan dizel motorlu araç alıyor. Üstüne üstlük bakım parası da ağır olan dizel modelleri almak uğruna düşük donanım tercih etmek durumunda kalıyorlar hayret! Zaten telefonu kapatmadan rehberindeki bir numarayı karşıdaki adama söylemeyecek tiplerin 3bin tllik telefonlar kullandığı bir ülkedeki insanlardan akıllı tercih beklemek hata olurdu. Firmalar neye yönlendirirse onu alın, beyninizi kullanmayın. Ayrıca (bkz: ülkemizdeki küçük hacimli dizel motor sevgisi).
Çok fazla km yapanlar için (min: 20 bin km/yıl) bulunmaz nimettir. Ama maalesef şirketler bu kombinasyon için çok fazla para istemeye başladılar.
Benim en sevdiğim dizel otomatik => TDI & DSG
En sorunlu dizel otomatik => TDI & DSG
En çok satılan dizel otomatik => TDI & DSG
Şaka bir yana cidden dizel otomatik vites için Volkswagen güzel bir adres. Onun dışında EDC ve DCI motor uyumu da güzeldir.
Eat6 şanzıman ve HDI motoru sevemedim.
Cvt şanzımanı zaten hiçbir türlü sevmiyorum.
dizel candir ama otomatik sanziman devreye girince bi duraksama geliyor bana.manuel sanzimana karsi olunmasina anlam verememekle birlikte ariza durumunda dusunulecek seyleri belirtmek isterim
Vw reklamlarindaki kurbagayi tasiyan sinek gibi abartilmaktadir bu kombinasyon.
Vw Passat fiyat listesine baktığımda, 1.6 TDI DSG Trendline 143 bin den satılırken, 1.4 TSI Manuel Highline' ın (125hp) 140 bin liradan satılması ile şok olmamı sağlayan kombinasyon.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri