1.6 tdi golf aldık. Yılda 20.000 km üzeri yol yaptık. Şehir içinde 4.5 litreyle şehir dışında kasarsan 3.5 litreyle gezdik. Şimdi biz bu aracı satarken kardeş kusura bakma ben benzinli fiyatı vereceğim sana mı diyecekler? Alırken kattığınız parayı sanki satarken çıkarmayacaksınız? Tamam benzinli dizel arasında fiyat farkı arşa çıkmış seviyede ama bu birazcık da sigara içmeseydim araba alırdım hesabına denk geliyor. E sigarayı bıraktım hala arabam yok? Sanki bayiye gittiğinizde hmm dizel 80 bin tl benzinli de 70 bin tl o zaman ben 50 peşin vereyim 30 kredi çekeyim, 70'e benzinliyi alayım 10 bine de yakıt koyarım mı diyorsunuz?

İstanbul için mutlaka ve mutlaka dizel tercih edilmeli. Yani yakıt konusunu düşünüyorsanız başka hiçbir izahı yok bunun. He yok ben gazlamamdan gücümden ödün vermem ama cebimde de para öğütme makinesi olsun istiyorum diyorsanız buyrun benzinliye. Sıkışık trafikte birkaç otomobil dışında 6-7 litrenin altına düşürebiliyor musunuz?

Tabii ki önemli faktörlerden biri de yaptıgınız km. Yılda 5000 km yapacaksanız zaten bir zahmet almayın dizeli. Ama benzinli alıp benden çok yol yapıp benimle ben alırken 10 bin eksik verdim edebiyatı yapmayın. E nerde 10 bin tl göster bakayım?
tümünü gör
ilgili galeri