Bazen mutlu eden, bazen ise hayata küstüren eylem. Yeri gelir en son ne zaman mazot aldığınızı unutursunuz, e doğal olarak adamı mutlu eder. Cepte 3-5 kuruş olması istanbul turu atmak için yeterlidir, toplu taşımadan bile ucuza gelir.

Yeri gelir yanından benzinli ve yüksek hacimli bir otomobil geçer hayata lanet eder, 'kaç günlük dünya bindiğim şeye bak' dersin. Yukarı tükürsem bıyık, aşağı tükürsem sakal muhabbeti.
Yalıtımı güzel yapılmış dizellerde rahatsız etmeyen motor sesi ve ekonomik yakıt tüketimi ile istanbul trafiğinde tadından yenmeyecek mevzu. Hele ki torku da yerli yerinde bir otomobilse 4,3 litre yakıt tüketimi ile istanbul trafiğinde dolanabilirsiniz. (bkz: Golf 1.6 tdi)
Petrolhead adamı mutsuz edebilecek hadise. Aslında öğrencilik hayatında çok iş görür, her türlü kız mevzusuna arabanızla gidebilir, her türlü kızı evine bırakabilirsiniz. Ama olay ses duymaya, devir çevirmeye gelince orada duracaksın.
Süper olan durumdur . Herkes bütçesine göre arabayı alıyor . Bu yüzden kimse offlayıp pufflamamalı ve keyfini çıkarmalıdır . Mesela önceki aracım Astra 1.3 Dizel idi . İnternette , eş ,dost der ki bu araç çekmiyor ancak bu aracın amacı farklıdır . 100 lira attığında seni şehir içi dışı karma 500-600 km götürür . Yanına 1 kişi bulursun otobüsten , servisten ucuza gider gelirsin .

Ha Bmw 5.30D yi kim istemez ? Veya ne bileyim işte ama herkes aldığı arabayı bilmeli ona göre hayaller kurmalı .
Yılda 15bin kilometre yapmayan sürücüler için gereksiz olduğu bir çok otorite tarafından ispatlanmıştır.

Benzinli arabanın yarısı kadar bile tatmin etmez dizel arabalar gerek motor sesleriyle gerek performanslarıyla.
Muadil hacimdeki benzinli motorlara göre çok fazla olan torkları sayesinde, yer ve zaman gözetmeden sizi koltuğa yapıştırabilir, lakin bu performanslı olduğu anlamına gelmez, ama performanslı gibi hissettirir. Az yakar bir de.
traktör sesine aşina olmak demektir.
Sağ ayak bileğinin kör olması demektir. Malum azda bassanız çok da bassanız dizellerin tüketimi fazla yükselmez.
Bundan önce dizel bir araba kullanıyordum. Benzlinli arabaya bindiğimde motor sesi şarkı gibi geliyordu. Geçenlerde dizel araba kullanan bir arkadaş benim arabama binince aynı şeyi söyledi. Sessizce kafamı sallayarak onayladım.
Özellikle kışın bela olur.Benzinli arabayla yakından uzaktan alakası yoktur.Tamamen ekonomi üzerine projelendirilmiş araçlardır.Bakım maliyetleri fazladır.İlk yatırım maliyeti fazladır.Almak isteyen arkadaşlar aylık 2000 kilometreden az yapıyorsa pek tavsiye edilmez.Fakat ülkemizdeki dizel mottosundan dolayı çabuk satılır.Al sat yapan arkadaşlar tercih edebilir.Audi dizel araçlar için çok güzel projeler yapmakta.Yüksek hacimli elektrik turbo destekli motorlar üreterek dizel araçlarda sürüş keyfini artırmayı hedeflemekte.Linkten yeni rs konsept çalışmalarını izleyebilirsiniz.

m.youtube.com/watch?v=MMfP6YP2Y9Q
  • / 5
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri