genellikle aptö'lerde şirket araçlarında ve doblolarda görebileceğiniz durum.. daha detaylıca anlatmak gerekirse:
direksiyonu tutarken, işaret yada orta parmağı açık tutulur.. direksiyonu çevirirken, bu açık parmak da sinyal kolunu hareket ettirir.. dolayısıyla dönmeden önce değil, dönerken sinyal verilmiş olur..
bu hareketin sinyal vermeden dönüş yapmaktan hiç bir farkı yoktur.. lütfen trafik kurallarına uyalım..
not: başlıkla ilgili herhangi bir resim veya video bulamadım.. bulan varsa link atsın lütfen..
Trafikte sıkça rastlanılır bu tip mahlukatlara. Sinyal verdiği an şerit değiştirme hakkını da elde ettiğini sanır beyinsiz mahlukatlar.
Daha önce böyle birisine vurmuştum.
Bursa heykel de en sağ şeritten yavaş yavaş gidiyorum orada da sağa sokaklar var. Neyse efendim bir tane linea(kiralık) orta şeritten birden önüme kırdı duramadım vurdum. Adam indi bu araba kiralık napcam filan muhabbetine girdi. Sonra birde utanmadan sen suçlusun ben sinyalini vermiştim sen yol vermedin. Benim sinyalini yanılıydı diyor. Adama dalacaktım ki trafik polisi geldi (zaten oradaydılar ben çağırmasını) benim adama edemediğim küfürü adama ettiler. (O sinyal kolu ***)
Sonuç: sinyal parmaklar direksiyon dönerken verilmez. Direksiyon dönerken kapatılabilir sadece. Sinyal vermiş olmanız yol sizin demek değildir. Kaza yapabilir 8 de 8 suçlu olabilirsiniz.
bunlar da ilginizi çekebilir