Direksiyon sınavında hocaları etkilemek içi yapılması gerekenleri konu alan başlıktır. Teorik sınavı geçen bireylerin bir çoğu direksiyon sınavında ne yapmaları gerektiğini bilmiyorlar ama aslında olay çok basit.

İlk olarak aynaları kontrol edip, düzgün olsa bile ufak bir ayar çekin. Düzgünler diye aynaları ellememezlik yapmayın.

Emniyet kemerinizi takın ve koltuk ayarlarınızı yine düzgün olsa bile ufak bir elleyin.

Park yerinden kesinlikle sinyal verip çıkın.

Yol bomboş olsa da arada sırada aynaları kontrol edin, çevre kontrolünüzün iyi olduğunu hocalara gösterin.

Park ettikten sonra el frenini çekmeyi sakın unutmayın.
Direksiyon başında rahat olduğunuzu ama bu rahatlığın dikkatsiz olduğunuz anlamına gelmediğini göstermek.
Arkadaşlar bu sözlükteki direksiyon sınavına girecek arkadaşların araba kullanmayı bildiğini düşünerek naçizane birkaç tavsiyem olacak.Başta arabaya bindiğinizde bir arkanıza bakıp rahatlayın kim var kim yoksa çünkü sizi arkanıza baktırmaya çalışacaklar yok memleket neresi nerde okuyosun annen baban ne iş yapıyor vs.Sizi gaza getirebilirler çok iyisin falan gibi bunlara kanmayın doğru düzgün kullanın arabayı.Aynaları sinyalleri unutmayın.Stres yapıcak bişey yok bu göz neler gördü.
ben bu işi biliyorum havalarına girmemek. tüm kazaların ve hataların kaynağı genellikle bu duygudur.

direksiyonu tek elle aşağıdan parmak ucuyla tutmayın, düzgün bir şekilde kavrayarak tutun. sonuçta bu bir prosedür sınavı.
vites geçişlerinde aracı şeritte tutmaya özen göstermek. çoğu kişinin bu esnada aracı sağ sola kaçırdığını gözlemliyoruz. anlık da olsa direksiyon kontrolünüz hakkında karşı tarafa bilgi vermektedir.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri