Aklı başında ve defansif otomobil kullanan kişilerin başına gelmeyecek olan durum.

İnsanın direksiyon hakimiyetini kaybetmesi için ya gereğinden fazla gidiyor olması gerek ki kaza yapsın ya da herhangi bir virajda fiziksel limitlerin üstüne çıkmış olması lazım.

Bu cümleyi genelde haberlerde görüyoruz, 'hakimiyetini kaybeden sürücü ölüm saçtı' tadında başlıklar atıyorlar. O an sanki sürücü hatasız da tüm hata arabadaymış gibi lanse ediliyor. Buzlanma harici hiç bir şartta sürücü direksiyon hakimiyetini kaybetmemeli, buzlanmada da kaybetmemeli aslında ama hadi onu es geçiyorum.
Ne yaptığından haberi olmayan sürücülerin genellikle başına gelen olay.

Adamın bir eli cep telefonunda diğer eli viteste araba kullanıyor, işte bu kadar zekiyiz. Ondan sonra direksiyon hakimiyetini kaybetti diye haber oluyorlar. Adam direksiyona hiç hakim olmadı ki, sadece şansı yaver gitti.
Sözlüğün sahibi arkadaşımızın ara sıra bize yaşatıp sonradan bilinçli yaptığını anladığımız durum. Bilinçli yapıldığında adı yanlama drift ne derseniz deyindir. Şuursuzca yaşandığında ise kaza sebebi olarak geçer.
güvenli olan otomobil değil şoförüdür dedirtmek için birebir gerekli olan olay.
uyarı tabelasız mıcıra girildiğinde yaşanan durum.
çaresizliğin tanımı.
uykudayken yüksek bir yerden düşerken içinizde bir boşluk hissi uyanır ya, hakimiyeti kaybettiğinizde de ilk anda aynı şey oluşur. ancak aksine gerçeğin tam ortasındasınızdır.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri