Genellikle arabacı tayfasının, otomobili yere yakınlaştırabildiği kadar yakınlaştırmasına verdikleri tanım. Böyle tayfaların içine girebilmeniz için dip basık bir otomobiliniz olması gerekir. Leylek gibi gezen otomobilleri aralarında kabul etmezler.
Basıklık kavramanın da dibine vurmak anlamına gelir. Yolda ilerlemek, çukurlardan ve tümseklerden kaçmak, hatta bu tarz yolları kullanmayıp yolu uzatmak gerekir. Her gencin bir dönem heves ettiği bir olaydır ama petrolhead adam arabasına kıyamadığı için yapamaz.
(bkz: stance)

Negatif kamberin sınırlarını zorlayan otomobiller. Tümseklerden çapraz geçme hadisesi özellikle bu otomobillere özgüdür. Bunun bir üst seviyesi eni geniş jantlara dar profilli lastik geçirip küreden hallice tekerlerle dolaşmaktır. Motosiklet tekerlerini anımsatır.
İnsanoğluna spor helezon yaylar yetmemeye başlamıştı.Coilover gibi tamamen süspansiyonu değiştirip sağlıklı sonuçlar almak hem çok pahalı hemde zor bir işlemdi.Bu işe çare bulmak isteyen sanayi ustaları helezon yayları presleyerek post modern sanayicilik devrimini başlatmış oldu.Helezon yayların konfor amaçlı üretilmiş olması ve kullanıcıları sektirmesi üzerine air süspansiyon dönemi başlamış oldu.Türk sanayiciler bununda yan sanayisini yaparak kesip biçip galvanizli ağır sistemler üretmiştir.Sonuç olarak tavsiye edilmeyen bir sistemdir.
Her gördüğümde aklıma kertenkeleleri getiren yere yakınlaştırma işlemi. Genellikle otomobilden anlamayan tiplerin tercihidir aynı zamanda.
Gavurlarda slammed veya stanced diye geçer ve bu işi Stance Works diye adlandırırlar
Otomobillerin yanı sıra keko cg'lerinde de görülen hadise.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri