Hayattan soğutan, canınızı tehlikeye atan, cimri üreticilerin üretmiş oldukları koltuklardır. Aslında benim de en çok eleştirdiğim hususlardan biridir. Şöyle ki yanal destekli falan bir koltuk üretmek sanıldığı kadar büyük maliyetler tutmuyor, buna rağmen bir çok marka hala vazgeçemedi şu işten.

Bu koltuklar ile viraja girdiğinizde yan koltuğa geçmemek için ya bir yerlere tutunmak ya da emniyet kemerinizi sıkı sıkı bağlamak zorundasınız. Ayrıca bel ağrısı yaparlar, iki kuruşluk sünger için o bel ağrısına dayanılmaz.

Destekleri olmayan yada yeterli olmayan otomobillere gıcığım, asla sevmeyeceğim.
bindiğim gibi inmeme vesile olandır.
kaza yaptığımızda sigorta renault clio symbol vermişti de, biner binmez ben bu arabayı sürmem demiştim. sebebi de desteksiz koltuktu.
bir diğer adı kolçaktır.
Her zaman maliyet kaygıları ile yapılan koltuk değildir. Geçen yaz abime aldığımız 4.20d Luxury line araçta koltuklar şöyle ve abimde seviyo bunları cidden nası bi kafaysa. Böyle bir koltukla günlük gezen biri olarak onun aracına binince cidden rahatsız hissediyorum kendimi, koltuktan düşücekmiş gibi oluyorum.
Klasik Amerikanlarda bol bulunur, arabanın içi zaten yayla gibi olduğu için yan yana 3-4 kişi binersiniz. İstanbul'un eski taksi ve dolmuşları öyleymiş duyduğuma göre(bilen başlığı açıp aydınlatsın), dolmuş misali dolan dolana...
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri