yıllardan beri süregelen sorunsaldır. hep aklımı kurcalamıştır tüm bu ar-ge'ler, anlık tüketimler, menziller ve gelişmiş yol bilgisayarı verilerine ne gerek var? açıkla arkadaş kaç litre yakıt kalmış depoda neden bu kadar kastırılıyor ki. yanıltıyor net veri elde etmek için git depoyu fulle, 100 km git sonra yine fulle falan. gerek var mıydı bu zulme :) en azından verilere ekleyiver araya bir yere, zira çok gereksiz veriler de yer alıyor bazı araçlarda.

belki bunu hayata geçiren firmalar vardır tabi.
Aslında bu kadar da zor olmayan halk arası bir yöntemi de bulunan olaydır. Depoyu ağzına kadar fullersiniz sonrasında kullanılan yakıttan kaç litre kaldığını kendiniz hesaplarsınız. Gel gelelim kalan menzili bile gösterebilen zımbırtı nasıl olur da kaç litre kaldığını bana söylemez. Devlet sırrı mı diye düşündürür.
Corsa d aracimda anlik kalan yakiti gorebilmemle benim icin olmayan sorun
Sebebi basittir. Türkiye gibi ülkeler dışında kimse benzin fiyatı hesabı yapmaz. O sebeple sadece kalan kilometre konulur, sürücü de ona göre yoluna bakar. Biraz düşününce asıl garip olanın kalan benzin miktarıyla litre fiyatını çarpıp ordan bir hesap yapmak olduğunu göreceksiniz.
bunlar da ilginizi çekebilir