Evet arkadaşlar yanlış okumadınız. Denizde yüzenlere güneş değil araba çarpması haberidir. Tabii ki şaşılmayacak şekilde Türkiye'de olmuştur.

Kuşadası Davutlar Silver Sand Beach'de öglen 13.00 civarı, bir araç önce ara sokaktan hızlı bir şekilde plaja dalmış, sonrasında da denize dalıp yüzen 5 kişiyi yaralamış. güler misin ağlar mısın? Aracın sürücüsünün ise 85 yaşında olduğu ve yürüyemeyecek kadar yaşlı olduğu kayıtlar arasında. Buna da güler misin ağlar mısın?
'volkswagen tiguan ile deniz keyfi' gibi bir başlık ile haber olması gereken olay. adam bildiğin denizdekileri yaralamış. bunun yargı süreci nasıl olacak acaba?
ağır yaralı 1 kişinin hayatını kaybetmesi ile sonuçlanmış kaza.
Ne kadar yaralayabilirki dediğim hadise.
Belirli bir yaşın üstünde ehliyet hakkının geri alınmamasının sonucu ortaya çıkan, çıkmaya da devam edecek hadise, trajikomik bulamayacağım çok üzücü.
Hayır otomobil denize düşebilir, bu olabilir ama bir araç denize düşse nasıl durur? Herhalde denizin 25 metre içinde durmaz değil mi? Hemen kıyıya yakın bir yerde falan durması gerek suda karşılaşacağı dirençle. Fotoğrafa baktığınızda Tiguan denizin baya bir içerisine kadar ilerlemiş. Yani bence bir otomobilin deniz içinde o kadar yol alması için denize girdikten sonra da gaza basılıyor olması gerekiyor. Yanlış mı düşünüyorum acaba?

Bu olayın yanında insanların hayatını kaybetmesi de apayrı bir olay. Hani 'çöldeki kutup ayısı...' diye bir laf varya, aynı o... Diyecek bir şey bulamadım.
Üzerinden 5 gün geçti, ben hâlâ bu olayı çözemiyorum ya... Ölen arkadaşa allah rahmet eylesin...
refleksleri neredeyse ölmüş, belki de ne kornanızı duyacak ne de başka bir şeyi duyacak kulaklara sahip, tontiş amcaların ehliyetlerine herhangi bir yönerge gelmezse, daha çok göreceğimiz haber.
(bkz: seaways)
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri