ispark'tan pek de farkı olmayan fakat bunu yasa dışı yollardan yapan kişilere denir. genelde yoğunluğun olduğu bölgelere yoğun saatlerde konuşlanırlar. elleri yüzleri pis ve belalı tiplerdir kendileri. vereceğiniz 1-2 lira umrunuzda değildir de acaba gidince anahtarı arabaya takıp çizer mi diye çok düşündürür. ukala olanı varsa tahammül yoktur.
yeryüzündeki en gereksiz tiplerdir. bunların şimdi yeni yeni vale versiyonları çıkmış. bir de hemen arabanın dibinde bitip aynayı bükerler falan ilgileniyoruz bak hesabı. ulan yol zaten 5 şerit kim aynama sürtecek ne boş yapıyorsun.

dün caddebostan barlar sokağına girdim aracımla. ayıptır söylemesi fast food'da carl's jr hastasıyımdır ve caddedeki şubenin malzemeleri kaliteli oluyor genelde. geçtim tam onun önüne park yeri var güzelce verdim kıçını aracın içeri, dibimde bitti bir tanesi. abi burası vale dedi. neyin valesi kardeş dedim. bütün mekanların dedi. iyi al bakıyım anahtarı carl's jr'a geldim dedim. he abi oraya bakmıyoruz dedi. e ulan nası bakacaksın zaten bir zahmet oraya da bakma deyip atar yaptım. aracımı bırakıp indim yanıma falan doğru geldi yüz vermedim pek. çıkarken de bilerek uzaklaştı benden.

edit: imla.
Guzel abim araban guzelmis hani basina bisey gelmesin 2 3 bisey ativer be diyerek bi nevi harac kesen tiplerdir.
İsparkın illegal hali.
Arabayı park yerine sokana kadar ortada görünmeyip kıçı verince nası camda bitiyorlar anlayamadığım insan çeşidi. Komando gibiler.
hiç bir şekilde para vermediğim, 'sıkıyorsa çiz' gibi tehditler de savurduğum tiptir.
Asalaklardır, kendilerini belalı gösterirler ama bir diklendin mi işler değişir abi bizde ekmeğimizin peşindeyiz derler. Banane kardeşim senin ekmeğinden emek yok birşey yok bütün gün zaten mahallede dikileceğine orada dikiliyorsun senin olmayan bir yerden hakkın olmayan bir parayı almaya çalışıyorsun bu ekmeğin peşinde oluyor. Emekçiye yapılan bir hakarettir bunun ekmek peşimde olması.
kimdir, kimdendir hep merak etmişimdir bu adamları. Bir de neden değnekçi deniyor o da ayrı bir hikaye tabii...
sene 2014 Dolmabahçe Caddesinin bir arka sokağına park ediyoruz, bir ispark görevlisine nakit ödeme yaparak aracı park halinde bıraktık; kağıdım bitti fiş veremiyorum dedi tamam dedik gittik.
bir hafta geçti gidip geliyoruz hala fiş yok belge yok.
sonradan öğrendik, değnekçiler ispark görevlilerinin giydiği üniformadan giyiyor ellerine de çalışmayan kapalı boş cihazlar alıp görevli gibi gözüküyorlarmış.
tavsiyem mutlaka fiş alın.

bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri