Dededen/Teyzeden otomobil ülkemizde bolca duyabileceğimiz, geneli "kurt" galericilerden oluşan kesimin kullandığı sözlerdendir. Söylemek istediği şey genelde aracımız hırpalanmamış, yorulmamış "toy" kesimin elinde harcanmamıştır.

Dipnot: Elbet gerçekten böyle olan otomobiller veya satıcılar vardır sözüm bunlardan dışarı
Kurt galericiler degilde dugun yapicam acil satilik diyip 5 lira fazla isteyen ayakta al satcilarin kullandigi dolandiricilik yontemidir
genellikle yalan olan söylem. bu gözler teyzeden denilip satılan ve zamanında o teyzenin karbon kaput kullandığını falan gördü. şaka gibi belki ama böyle.
5 yıl boyunca gerek apaçilik gerek pist faaliyetleri gerekse eşya taşıma amaçlı kullandığım gsi'ımı satmaya kıyamayıp babama vermiştim yaklaşık 2 yıl önce. Birkaç ay önce bir feysbuk grubunda bir baktım cami otoparkında fotosu çekilmiş, 'beyler amcadan gsi buldum çiçek gibi' yazılıp paylaşılmıştı. Ah o amcaya kadar neler çektiğini bilse :(
Ben bunun doğrusuna şahit oldum birkaç kere.Bir arkadaşımız ankarada dededen bir e46 m3 almıştı.Torunun olma ihtimali başta can sıksada,Dede diğer araçlarını göstererek içimizi rahatlatmıştı.
Dikimevinde orjinal bir e30a binen amcayı gördükten sonra bir nebze inandığım otomobil sahipleri.
Bir dayimizda gordugum ve ilk sahibi olup daha 28000 de olan e36 320den sonra nadirde olsa olabilecegine inandigim olay
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri