Genellikle, düz vites kullanıp sonradan otomatik vitese geçen bir çok kişide görülür. Debriyaj arayan ayak yanlışla fren pedalına gider. Umarım arkadan duramayacak durumda araba gelmiyordur.
yapacak bünyelerin otomobillerin yanına yaklaşmaması gereken hadise. örneğin ben bir uçak kullanmayı bilmiyorum ve öğrenmediğim sürece bir kokpite geçmeyi düşünmüyorum. böyle saçma bir yanlışlık yapacak bir insan da sürücü koltuğuna oturmamalı. her zaman pratik en doğru şeydir ama bunun pratikle de çok alakası yok. ayaklar işgüdüsel olarak çalışmaya başladıktan sonra hiçbir sorun kalmayacaktır. en acemi zamanımda bile otomatik - manuel arasında geçişlerim oldu ama başıma hiç böyle bir şey gelmedi. yapanlar var. anlayamıyorum.
fren diye gaza basmaktan iyidir.
oldukça riskli, tehlikeli ve yanlış hareket. İnsanlara araba kullanmayı öğreteceğim diye boş şeyler öğretirseniz, manuelden gelip otomatiğe oturup debriyaj diye frene de basar, debriyaj varsa da frene basar. Mutlaka uzak yerlerde trafiğe kapalı alanlarda pratikle biran önce önüne geçilmesi gereken hatadır.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri