Bilinenin aksine tüm BMW modellerinde Bluetooth bağlansıyıla Spotify gibi aplikasyonlardan müzik çalabilirsiniz, tabii otomobilinizin üretim tarihi 2014 Temmuz ve sonrasıysa.

Connecteddrive BMW'nin bağlantı teknolojilerine verdiği isimdir. Türkiye'de belirli bir kısmı kullanılıyor ama bunun nedeni ülkemizin hukuk yasaları. Mesela Google gibi tarayıcıları otomobilin içinde açamadığınız için Internet opsiyonu TR'ye gelmiyor.

Bunun dışında birçok fonksiyon kullanılabiliyor: Hava durumu, haberler, e posta kutusu kullanımı, online arama, navigasyon varsa telefondan ve bilgisayardan otomobile harita gönderme ve mesaj atma gibi fonksiyonların tamamı kullanıma açık. Hatta otomobiliniz navigasyona sahip değilse bile bu fonksiyonları sonradan kredi kartınızla ekleyebiliyorsunuz aracınıza. Bunun için bir portal var oraya üye olmak gerekiyor, bu biraz zahmetli bir işlem ama.

Yakın gelecekte Connecteddrive'ın güncellemeleri ve farklı fonksiyonları da eklenecek. Duyduklarımız arasında 2017'de BMW'nin Apple ile anlaştığı ve CarPlay özelliğini entegre etmeye başlayacağı yönünde söylentiler var. Yararlı bir teknoloji bakalım neler getirecek?
tümünü gör
ilgili galeri