cahilin önden gideni olan adamdır. çocuk koltuğunun ne kadar önemli olduğunu bilmediği gibi araştırıp öğrenmez de. daha çarpıcı örnekler vereyim.

kaza anında arka koltukta oturmakta olan yaklaşık 10 kiloluk bir çocuk, kaza anında bir fil kadar ağırlığa sahip olur. bu ağırlığı ile ön koltuğa çarpar ve ön koltuktaki insanların bile ölümüne sebep olabilir.

ey cahil adam lafım sana; arka koltukta bile bu kadar tehlikeli bir durum söz konusu iken, o çocuğu kucağında oturtup araba kullandırtmaya gönlün nasıl el veriyor?

(bkz: çocuk koltuğu)

(bkz: çocuk koltuğu seçimi)
Gerizekalıdır.
Net olarak çomardır. Bunu bir de trafikte yapan model vardır. Geçenlerde gittiğim Kayseri'de erciyes'ten inen yolda önümüze bir araba düştü. Yol çalışmasından dolayı da tek şeritlik yol. Araç katiyen hızlanmıyor. Zaten genel yapı itibariyle istanbula alışık birisi olduğumdan ve bu adamların asla istanbul ve trafiği görmemiş olmalarından şehir trafiğinde bir laçkalık yavaş gitme, etrafı seyretme atik davranmama andavallıkları var. Neyse bu önümüzdeki arkadaş da asla hızlanamıyor. Boş yolda 20 30 km hızla gidiyoruz. Sabrettim sabrettim ama artık sinirlendim. Selektör korna falan yapıyorum ama hak getire. Şerit 2'ye çıkınca solladım ve ne göreyim. Herif çocuğu kucağına almış güya ona sürdürüyor. Sövdüm tabii ki baya.
Allah korusun, bir kaza durumunda kucağındaki çocuğunun canını hiçe sayan ebeveyndir. Hava yastığı ve sürücü arasında kalan cocuk patates olur.
=çocuğunu taşıt yolunda yürütüp kendisi kaldırım tarafında yürüyen ebeveynimsi embesil.
Aslinda masum gozuken ama ozunde cahillik yatan durum.
Çocukken ilk o şekilde araba kullandığımız ama sonra okuduk, bilinçlendik yanlış olduğunu anladığımız davranış.
Sacma ve tehlikeli olan eylemdir.
Amaaa cocukken onu yapmayan varmi ya ??
eksileyin eksileyin genşler heeh aferin.
bildiğim en ağır seksist küfürleri bu adamlar için edebilirim. sen nasıl masum bir canlının babası olsan bile bu kadar pervasızca canını hiçe sayabiliyorsun? yaşadığım küçük anadolu şehrinde bolca gördüğüm ve ihbar ettiğim tipler. Terörle mücadele gibi bir şey benim için.
Trafige kapali alanda yapildiginda gayet dogru olan bir uygulamadir . Sanirim hepimizin bu yuzden ( erkekler olarak ) direksiyon kabiliyeti gelismis oluyor en azindan surucu kursu sinavlarina kadar belirgin bir fark oluyor.

Kim ne derse desin hem lafa gelince kadinlarin algisi gelismemis diyorsunuz ee kiz cocugu kucakta araba mi kullanmis ? Kadin ilk defa 18-20 yasinda direksiyon tutuyor br anda duz vites ile sinava giriyor . Daha seritte gidemiyor ki bir anda heyecan yaptiriyorsunuz . Sonra da kiz cocuklari arabayi sevmez , anlamaz ee belki sevecekti zamaninda ?

Kim ne derse desin ileride cocugum olunca trafige kapali alanda yaptiracagim . Ani fren testleri , slalom testleri elimden geldigince kullandigi arabayi bilecek
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri