Şanzıman oranlarıyla beni benden alan arabadır. Pek temizi yok gibi memlekette, olsa da alsak binsek :/
mekanik tutunması hayvani olan modeldir.
kilitsiz bu kadar iyi tutunan başka bir model var m emin değilim ama bunun içinde gerçekten çığlık atarsınız.
Dönmesiyle meşhur araba. İnanılmaz bir yol tutuşa sahip olduğunu bilmeyen kalmamış.
Aynı zamanda şanzımanının kısalığı ile de oldukça keyiflidir. Hızlanma konusunda eksikleri olduğu bilinmekte ama canı sağolsun dedirtendir.
Şanzımanı tahrik sebebi olan model. O kadar kısa bir şanzıman kullanılmıştır ki, 6. vites 2000 devirde araba 65-70km/saat hız ile gitmekte oluyor. Yakıtı en az bir renault megane rs 225 kadardır. Sebebi şanzıman tabii ki. Kasanın ağır oluşu, kullanılan motorun torksuz oluşuyla birleşince hızlanma cidden çok kötü oluyor. Her ne kadar çok eğlenceli olsa da tercih sebebim olamayacaktır.
Renault Sport'un dönebilmesi - yol tutması için bu kadar uğraşıp da neden gidişi için bir şey yapmadığını anlamadığım arabadır. Araba gerçekten yavaş, hızlansın diye resmen beklemek zorunda kalıyorsunuz. Onun dışında yol tutuşu, arkasının gelme isteği falan çok güzel çok keyifli. keşke azıcık daha hızlı olsaydı dedirtiyor.
tripo oluşuyla ünlü olan araba.
4 tekere sadece düz giderken ihtiyacı vardır, ömrünün geri kalanını 3 teker geçirir.
Makinanın hası, keyif aleti.
Çok hızlı gitmez, isteksiz gelir ama inanılmaz zevklidir. Frenleri çok iyi çalışır, arkası her daim kaymaya hazırdır.
Renault Sport'u sevdiren Clio serisinden Sarı rengine ayrı hasta olduğum modeldir. keşkee benim olsaa.
Bir kaç sene önce Gordini versiyonuna sabah akşam baktığım, dedemin 1.2 clio'sunun yanına çekmek istediğim, yatarken kendimi onu kullanırken hayal ettiğim ve akrapoviclerle eargasm yaşatan güzide renault sport. Tek eksiği ağırdır biraz, onun dışında araba gibi arabadır.
Kullanırken 'nerde lan bu 197 beygir' dedirten, ama virajlara girmeye başlayınca bunu unutturan, bazı ingiliz otomobil yazarlarının tabiriyle 'hothatch'lerin 911 GT3 RS'i ' , sorun yumağı aşk makinesi.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri